Не вдома, але під опікою – у Полтаві для переселенців з Донеччини працює центр «Пліч-о-пліч»

15995
коментарі відсутні

Не вдома, але під опікою – у Полтаві для переселенців з Донеччини працює центр «Пліч-о-пліч»

Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб Волноваського району Донецької області «Пліч-о-пліч» відкрився у Полтаві лише два місяці тому. За цей час осередок став точкою опори для сотень людей, що потребують підтримки. Гуманітарний хаб обслуговує не тільки вихідців з Волноваського району, а й внутрішньо переміщених осіб з усієї Донецької області, які через війну були змушені покинути свої домівки та оселитися у більш безпечних регіонах України, зокрема – на Полтавщині. 

Центр «Пліч-о-пліч» створений для того, щоб сприяти розв’язанню нагальних проблематичних питань, що виникають у переселенців. Тут громадяни зможуть отримати не лише матеріальну допомогу у вигляді продуктових наборів і необхідних речей, а також психологічну, юридичну, соціальну, логістичну та іншу можливу допомогу, окрім грошової. Все це має полегшити вирішення нагальних проблем, з якими стикаються волновасці та інші жителі Донеччини після переміщення з рідних домівок. 

 

Об’єднання зусиль на підтримку ВПО

 

Роботу Центру «Пліч-о-пліч» у Полтаві координує голова Волноваської районної ради Сергій Демченко у взаємодії з головою Волноваської РДА, начальником районної військової адміністрації Юрієм Бакаєм.

«У Полтаві за перші два місяці роботи до нашого Центру звернулися 525 людей, вихідців з Донецької області. З них понад 200 переселенців отримали різні види допомоги. Це гуманітарна допомога – продуктові набори, побутова хімія, засоби гігієни. А також ковдри, подушки, теплий одяг і взуття, що вкрай актуально у холодну пору року. Хоча ми й далеко від нашої домівки, але продовжуємо триматись разом та допомагати землякам», – повідомив Сергій Демченко (на фото).

 

Не вдома, але під опікою – у Полтаві для переселенців з Донеччини працює центр «Пліч-о-пліч» - Фото №1

 

За інформацією Сергія Демченка, понад 20 осіб отримали безплатну юридичну допомогу з різних питань. Це й поновлення втрачених документів, оформлення актів на землю, отримання грошової допомоги, виконання рішень суду тощо. Фахові консультації надають юристи благодійного фонду «Право на захист», з яким у Центру укладено меморандум про співпрацю.

Також налагоджено співпрацю з іншими благодійними організаціями. Гуманітарна місія «Проліска», яка працює за підтримки UNHCR Ukraine-Aгентство ООН у справах біженців в Україні, надала Центру теплі речі, одяг, взуття, гігієнічні набори, що були розподілені між внутрішньо переміщеними особами. В грудні сто осіб отримали зимові куртки, дитячі та дорослі спортивні кофти, термобілизну. Всього працівники Центру роздали 675 одиниць одягу.

 

Не вдома, але під опікою – у Полтаві для переселенців з Донеччини працює центр «Пліч-о-пліч» - Фото №2

 

Читайте також Які є можливості для розвитку та навчання для дітей та молоді у «Шелтері переселенців Луганщини»

Крім того, співробітники «Проліски» здійснюють соціальний супровід – допомагають переселенцям долати чиновницькі перепони людям, котрі потребують соціальних послуг.

Не залишаються осторонь і місцеві організації. Від БФ «Сила Жінки» надійшли підгузки та памперси для дітей та дорослих. Від БФ «Український напрямок» – продуктові набори.      

  

Допомога матеріальна та нематеріальна       

 

Безпосередньо з людьми працюють відповідальні особи Центру «Пліч-о-пліч» – Людмила Кодберг і Вікторія Пугач. Обидві – теж переселенки з Волноваського району, тому проблеми відвідувачів їм близькі. Зазвичай вони довго розмовляють з кожним, хто прийшов на реєстрацію. З’ясовують їх потреби у наданні гуманітарної допомоги, але не тільки матеріальної. Під час спілкування дізнаються про життєві ситуації відвідувачів та підказують, яким чином їх можна розв’язати.

«Переселенці з Донецької області, які нині проживають у Полтаві та Полтавській області, можуть зареєструватись на отримання допомоги в різний спосіб – телефоном, заповнивши онлайн-форму, або на особистому прийомі безпосередньо у нашому Центрі. Всі форми реєстрації однаково обробляються та заносяться до єдиної бази даних», – розповіла Людмила Кодберг (на фото).

 

Не вдома, але під опікою – у Полтаві для переселенців з Донеччини працює центр «Пліч-о-пліч» - Фото №3

 

Кожна людина у реєстраційній формі перелічує, чого саме вона потребує. Як тільки необхідні речі надходять, переселенцям телефонують та запрошують на видачу. Таким чином вдається уникнути черг.

Для зберігання гуманітарного вантажу Центр орендує окреме приміщення, яке безплатно надала Полтавська міська рада. Сам Центр «Пліч-о-пліч» теж на правах нульової оренди розміщується у теплому та затишному приміщенні міської бібліотеки. За таку підтримку Волноваська РДА дуже вдячна місцевій владі, яка з порозумінням ставиться до потреб внутрішньо переміщених осіб.

 

Не вдома, але під опікою – у Полтаві для переселенців з Донеччини працює центр «Пліч-о-пліч» - Фото №4

 

Для більшості переселенців наразі гостро стоїть питання працевлаштування. На новому місці проживання знайти роботу дуже непросто. Тому Центр «Пліч-о-пліч» тісно співпрацює зі Службою зайнятості – як з Полтавським обласним центром зайнятості, так і з підрозділами Донецької обласної служби зайнятості.

«Ми допомагаємо переселенцям зв’язатись з працівниками Служби зайнятості, оформити електронне звернення та відправити його. Бо далеко не у всіх є доступ до інтернету, тож ми надаємо таку можливість. Крім того, запропонували нашим відвідувачам взяти участь у програмі працевлаштування «Саsh for Work» проєкту «Польський центр міжнародної допомоги з благоустрою території м. Полтава». Також двоє переселенців отримали роботу на підприємствах міста Полтави та Полтавської області», – повідомила Людмила Кодберг. 

Не менш актуальними є правові проблеми, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи. Це поновлення документів про освіту, на житло, паї, свідоцтва про народження, про шлюб. Юридичні консультації необхідні для роз’яснення дій працівника під час вимушеного простою, призупинення трудового договору, соціальних виплат, аліментів на утримання дітей тощо.

Окрім юридичної допомоги, мешканці потребують допомоги психологічного характеру. Психологічний стан та психічне здоров’я  під час військових дій є вкрай важливим. Багато людей переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають тривогу й паніку.

Для розв’язання цих проблем Центром підтримки ВПО Волноваського району залучаються фахівці благодійного фонду «Право на захист» і гуманітарної місії «Проліска», якими надаються послуги не тільки юридичного, психологічного, соціального характеру, а й надання продовольчої та непродовольчої гуманітарної допомоги.

Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб «Пліч-о-пліч» працює за адресою:

м. Полтава, вулиця Грушевського, будинок 10.

Графік роботи; з вівторка по суботу, з 9:00 до 16:00.

Телефон гарячої лінії Центру 099-451-28-58.

Телеграм-канал – Центр підтримки ВПО Волноваського району «Пліч-о-пліч».

Світлана Денисенко

 


Відстежуйте події, що відбуваються в Україні, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!

 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика