Отримали безліч позитивних емоцій, давно так не танцювали, відволіклися від сьогодення, від свого невизначеного стану та туги за рідними домівками – так жінки з Краматорська, Горлівці, Чугуєва, Харкова описали свої відчуття після заходу, що їм у Полтаві влаштувала громадська організація «Інша жінка» (Dіvergent Woman).
Спочатку жінкам запропонували розім’ятися, виконуючи під музику патріотичну руханку, потім познайомили з особливостями етнічного українського танцю, а потім навчили танцювати «Гречаники», «Картошку», «Очерет» і «Яків».
Всі ці запальні танці є хореографічною історією українського народу.
Свирид Віталіна з Краматорська евакуювалася до Полтави у квітні з усією своєю родиною, а також із мамою та свекрами. Про цей захід дізналася з Фейсбуку, раніше не брала участь ні в чому подібному.
«Я по характеру активна та комунікабельна людина, тож тут мені дуже не вистачало живого спілкування. Не можливо постійно жити минулим, жити там, вдома. Тому дуже зраділа, коли у соцмережі побачила анонс цього заходу. Ми прийшли разом із мамою, бо обидві любимо танці та всілякі активності. Оскільки все це відбувається у міській бібліотеці, то ми ще й записалися до неї, будемо читати книги. Можливо, це буде голосно сказано, але з сьогоднішнього дня ми починаємо нове життя», – поділилася Віталіна.
«Гасло нашої громадської організації – Жінка підтримує жінку, а не навпаки. Звідси й назва нашого нового проєкту, орієнтованого на внутрішньо переміщених осіб-жінок. Ми намагаємось сприяти їхньої інтеграції в громаді, що їх прийняла. Хочемо, щоб вони познайомилися між собою та з місцевими мешканками, які є активними та зможуть залучити переселенок до спільних дій. Танці як раз таке дійство, яке може об’єднати жінок різного віку та різного темпераменту», – зазначила Анна Бакша, представниця ГО «Інша жінка».
Ірина Кузнецова, переселенка з Чугуєва, часто брала участь у попередніх заходах, які влаштовувала ГО «Інша жінка». А потім сама запропонувала провести танцювальну руханку.
Темою заходу обрала «Історію українського танцю». Жінки дізналися цікаві факти про українські танці, вивчили основні танцювальні рухи, а в перервах між танцями відповіли на питання вікторини.
Жінки старанно повторювали танцювальні рухи, допомагали одна одній, а потім під музику відірвалися на повну. Після майстер-класу поділилися своїми враженнями.
Наталія з Харкова:
«Під час цих танців я посміхаюся, я контактую з людьми. Всі такі позитивні, доброзичливі, тут так гарно».
Ольга з Горлівці, двічі переселенка (до Полтави евакуювалася з Харкова):
«Все дуже сподобалося, було весело. Головне, що ми змогли відволіктися від негативних спогадів».
Ольга з Чугуєва:
«Зазвичай я соромлюся танцювати у незнайомій компанії, але тут не втрималася й не пошкодувала – отримала задоволення та безліч позитивних емоцій».
Наступний захід ГО «Інша жінка» для переселенок буде присвячений темі шоколаду, потім заплановані не менш цікаві активності. Про них можна дізнатись на сторінці організації у Фейсбуку.
На заходи варто зареєструватись, але нікому, хто приходить без попередження, не відмовляють.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!