У Полтаві планують зводити житло для вимушених переселенців
Майже 170 млн грн виділять з Полтавського обласного та місцевого бюджетів на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які внаслідок російської агресії втратили власне нерухоме майно та мусили виїхати з районів бойових дій до більш безпечного регіону.
Від самого початку великої війни Полтавщина стала прихистком для близько двохсот тисяч внутрішньо переміщених осіб. Багато з них з Донецької та Луганської областей.
Люди приїздили сюди з обстріляних населених пунктів та громад, які опинилися на лінії фронту. Когось прихистили родичі або знайомі, хтось винаймає житло за орендну плату, хтось живе у центрах компактного поселення – у гуртожитках, навчальних закладах чи дитсадках.
Школи не для життя, а для навчання
Наразі в Полтавській області кількість офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб складає майже 190 тисяч. З них близько 6 тисяч людей тимчасово проживають у закладах освіти.
Напередодні нового навчального року гостро стоїть питання пошуку нових місць компактного розміщення переселенців. Адже на Полтавщині планується розпочати заняття в школах офлайн. Та й взагалі школи мають надавати тільки освітні послуги, а не слугувати місцем для проживання переселенців.
Умови, в яких переселенці живуть у школах, далекі від ідеальних – є випадки, коли люди сплять на підлозі на матрацах у класах, у коридорах, у спортивних чи актових залах. Бува, що в одному приміщенні зібрана велика кількість людей різної статі та віку.
У зв’язку з цим обласна влада Полтавщини та адміністрації територіальних громад шукають варіанти більш комфортного розміщення переселенців. Зокрема, пристосовують для проживання пустуючи приміщення – гуртожитки або непрацюючі медичні заклади. Проводять в них ремонти, облаштовують вбиральні та душові, закуповують у кімнати ліжка та набори необхідних меблів.
Нове житло для переселенців
В перспективі розв’язати житлову проблему переселенців має будівництво нового житла. Розробляється проєкт зведення у Полтаві 4-6 поверхових будинків з переважно двокімнатними квартирами. Це приблизно 100 тисяч квадратних метрів житла. Для майбутнього будівництва виділено три земельних ділянки – на вулицях Остапа Вишні, Олеся Гончара та Лазурній.
Загальна сума фінансування на будівництво житла у Полтаві складає 2,6 млрд грн. З них основний тягар бере на себе державний бюджет – передбачається виділити 2,4 млрд грн безпосередньо на зведення будинків. Своєю чергою місцева влада зобов’язується прокласти мережі з водопостачання (відведення) та електроенергії до нових будинків.
Полтавською обласною радою вже розроблений проєкт рішення, згідно з яким вносяться зміни до Комплексної програми соціального захисту. Зокрема, з обласного бюджету виділять 86,4 млн грн, з бюджету Полтавської громади – 78,5 млн грн. За ці кошти на ділянках будуть прокладені комунікації – електромережі, мережі водопостачання та каналізації.
За планом, дані роботи мають бути виконані до кінця поточного року. Щодо остаточного завершення будівництва, то його слід очікувати не раніше 2023 року.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!