У Полтаві відкрито Центр допомоги переселенцям, у фокусі уваги жінки та діти
Правова допомога, психологічна підтримка, надання корисної інформації, можливість користування комп’ютерною технікою та творчий розвиток – таке широке коло послуг надає інформаційно-ресурсний Центр допомоги переселенцям, що на початку серпня запрацював у Полтаві.
Наразі обласне місто прийняло більш ніж 50 тисяч постраждалих від війни вимушених переселенців, які потребують не тільки фінансової та матеріальної допомоги, а також інших видів підтримки.
Тетяна та Марина – переселенки з Бахмута – дізналися про відкриття Центру із соціальних мереж. До Полтави жінки приїхали з дітьми на початку червня, коли вже не в змозі були терпіти постійні обстріли з боку російських окупантів. Планують відвідувати Центр, щоб допомогти собі та дітям впоратися зі стресом.
«У мене двоє дітей шести та десяти років. Їм було дуже страшно чути гучні вибухи. Схоплювалися ночами, вибігали в коридор, плакали. Тепер, коли ми виїхали у безпечне місце, у діточок нова біда – сумують за домом, за своїми друзями. Часто питають, чи не захоплений ще Бахмут, чи скоро ми зможемо повернутися. Я чула, що у цьому центрі працюють психологи. Хочу зводити туди дітей, щоб відволікти їх від сумних думок. Та й собі варто дати ладу у моральному плані», – каже Марина.
У роботі Інформаційно-ресурсного Центру важливим напрямком є впровадження опорних програм для жінок та дітей, які постраждали внаслідок переміщення.
«Ми будемо працювати з жінками та дітьми. Метою нашої роботи є не терапія чи лікування людини, а насамперед надати ресурс та сили жити людям попри все. Завдяки психологічній і професійній підтримці наших спеціалістів ми будемо намагатися стабілізувати їх стан. Психологи будуть використовувати у своїй роботі певні психологічні методики, а також окремі види творчості», – зазначила Олена Ваганян, координаторка центру.
Центр допомоги переселенцям
Центр відкрито за ініціативи Благодійного фонду «Горєніє» у партнерстві з польською громадською організацією «Zwianzek Polaków Jedność narodu» та за фінансової підтримки французької фундації «Fondation de France». Подібних хабів в Україні поки що всього два – у Дніпрі та Полтаві.
В Інформаційно-ресурсному Центрі приміщення обладнані комп’ютерами, принтерами. Облаштовано дитячий куточок та кабінет психологічної підтримки для постраждалих від війни.
«Наш центр надаватиме інформаційні послуги. Наш фахівець буде допомагати ВПО шукати всю необхідну інформацію: важливі адреси, місця видачі гуманітарної допомоги, місця розміщення. У нас є компонент юридичної підтримки. Наш фахівець буде забезпечувати первинну правову допомогу», – повідомив під час відкриття Денис Гречко,.
Планується, що інформаційно-ресурсний Центр буде комунікувати з іншими громадськими організаціями Полтавщини, що надають допомогу вимушеним переселенцям. Також налагоджено співпрацю з Полтавською міськрадою, яка посприяла відкриттю гуманітарного хабу.
На даний час робота інформаційно-ресурсного Центру розрахована на десять місяців. Потім можлива трансформація у його роботі, все залежатиме від запитів суспільства.
Інформаційно-ресурсний Центр здійснює свою діяльність за адресою: місто Полтава, вул. Європейська 2, офіс 418.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Фото: Полтавська міськрада, Благодійний фонд «Горєніє»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!