У програмі «Громадський проект – 2018» врахують помилки минулого року

З 1 листопада у Краматорську розпочався відбір проектів для участі в програмі «Громадський бюджет-2018». Які помилки та суперечності були враховані за результатами втілення ініціатив громадян у цьому році, та які зміни передбачені в новій редакції Положення, розповіли члени координаційної ради на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

За словами координатора Центра «Краматорськ-ДІЙ» Андрія Романенка, незмінним залишився головний принцип програми. «Бюджет участі надає можливість кожному мешканцю Краматорська взяти участь в розподілі коштів місцевого бюджету. Для цього потрібно подати свої проекти або проголосувати за цікаві ідеї. Проекти, які найбільше підтримали мешканці, реалізуються з місцевого бюджету», – нагадав він.

Відповідно до нової редакції Положення, до голосування та реалізації будуть допускатися лише проекти, результат втілення яких буде загальнодоступним, а вартість проекту не перевищує 150 тисяч гривень. Крім того, заборонено фінансування робіт на об’єктах приватної та спільної власності. Строк подачі проектів – до 31 грудня 2017 року.

Цього року було реалізовано три проекти: гардероб в ОШ № 6, шкільне подвір’я ОШ № 5 та Сквер Матері на вулиці Марії Приймаченко. На реалізації знаходиться ще Скеледром. Як пояснила начальник фінансового управління краматорської міської ради Олена Саєнко, затримка виникла тому, що автор цього проекту планував втілити його в Центрі позашкільної роботи, але технічний стан стін не дозволив цього зробити. Наразі шукають друге приміщення, однак обіцяють до кінця року все ж таки збудувати скеледром. Що стосується Лікувально-адаптаційного центру для безпритульних тварин, то цей проект вимагає отримання спеціальних ліцензій, тому він буде реалізовано в рамках програми діяльності комунального підприємства КАТП.

Серед мешканців Краматорська багато суперечок викликав пам’ятник, збудований у Сквері Матері в рамках громадського бюджету: він подавався від депутатки міськради, вартість цього проекту перевищила граничні норми, його зовнішній вигляд не всім сподобався. Щоб уникнути таких помилок у майбутньому, перед спрямуванням кожного проекту до голосування він пройде експерту оцінку на предмет вартості та естетичного вигляду.

Оскільки на кожний проект наступного року виділятиметься відносно невеличка сума, в Положенні передбачена норма, яка дозволяє об’єднати декілька проектів на однієї локації та за подібним призначенням.

Для роз’яснень щодо підготовки проектів, їх поданню та процедури голосування Координаційна рада та Краматорська міська рада планує проведення низки семінарів. Перші два відбудуться у приміщенні Краматорської міської ради 11 листопада 2017 року об 11-00 та 16 листопада 2017 року о 16-30.

Подати проекти, а також дізнатися більше про «Громадський бюджет» можна на сайті.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies