Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (RD4U) повідомив про ухвалення правил та форм заяв для 12 нових категорій.
Про це повідомляється на офіційному сайті Реєстру.
Зазначається, що нові правила, затверджені Конференцією учасників Реєстру, надають нові можливості, такі як призначення представників і подання заяв в офлайн режимі.
Очікується, що деякі з нових категорій будуть відкриті для подання заяв вже в серпні.
Прийняті форми та правила подання заяв застосовуватимуться до заяв, пов’язаних зі смертю та зникненням безвісти близьких членів сім’ї, вимушеним внутрішнім переміщенням, знищенням інфраструктури України, а також низки додаткових категорій, пов’язаних із пошкодженням та знищенням майна.
Також крім заяв від фізичних осіб, деякі з цих категорій будуть відкриті для подання заяв від юридичних осіб та держави Україна, включаючи її регіональні та місцеві органи влади. Зазначається, що нові правила залучення представників дозволять заявникам, як фізичним, так і юридичним особам, призначати представників, які можуть подавати заяви від їхнього імені. Крім іншого, це дозволить батькам та опікунам подавати заяви від імені своїх неповнолітніх дітей.
Правила також передбачають процедуру подання заяв до Реєстру шляхом звернення в Центри надання адміністративних послуг, які розташовані по всій Україні. Така процедура забезпечить доступність Реєстру для тих, хто не може або не бажає користуватися цифровими засобами для того, щоб подати заяву. Як і у випадку із заявами, пов’язаними з пошкодженням та знищенням житлового майна, заявники зможуть подавати заяви через «Дію», якою вже користуються понад 20 мільйонів українців.
Як розповіла заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудра в інтерв’ю «Голосу Америки», станом на середину липня до Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України, подано понад 4,5 тисячі заяв. За її словами, загалом у Реєстрі буде 44 категорії.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!