У селі Ганнівка розбудовують «маленьку Грузію»
У селі Ганнівка Добропільської міської громади розвивають зелений туризм та зміцнюють зв’язки між Україною та Грузією.
Україно-грузинський фестиваль «Горицвіт» цього разу мав проходити дев’ятий рік поспіль, але завадив карантин, тому провели літературно-мистецьку акцію. Проте вдалось реалізувати два проєкти за підтримки ПРООН – будівництво «Зеленої садиби» та гончарної майстерні.
Спілка грузинів Донеччини – громадська організація, яка об’єднала грузинів Донецької області. Вона розмістилась саме в селі Ганнівка, де найбільше компактне поселення грузинів. Кожного року тут проходить фестиваль «Горицвіт». Відтепер заходи будуть більш змістовними та цікавішими. А приїхати можна буде не тільки на фестиваль, а взагалі познайомитись з грузинською культурою.
Зелена садиба
Зелену садибу почав розбудовувати в Ганнівці молодий підприємець Артур Анацький. Саме він готовий знайомити туристів з національними грузинськими традиціями, які не забуваються в Україні.
Проєкт «Зелена садиба «Рatara Sakartvelo – маленька Грузія на Донеччині» за підтримки ПРООН реалізувала ГО «Молода барвиста Україна». За словами керівниці громадської організації Валентини Лимаренко, в рамках проєкту для садиби придбали тандир – традиційну грузинську піч, спеціальні ємності для вина, національні костюми та автономну акустику для масових заходів. Господарі садиби готові зустрічати гостей, вчити грузинській кухні, танцям та звичаям.
У рамках проєкту завершується розробка графічного дизайну – територію садиби прикрашатимуть туї , самшит, троянди та інші зелені насадження. Вже сплановані клумби, де висадять квіти.
Господарі «Зеленої садиби» планують будівництво приміщення на 10-12 гостей, які могли б переночувати та більше часу витратити на знайомство з «маленькою Грузією».
Гончарна майстерня
Проєкт «Створення гончарної майстерні» за підтримки ПРООН став можливий завдяки кластеру «Керамічний край». Гончарну майстерню розмістили в підвальному приміщенні сільського будинку культури. Місцева влада виділила кімнату в комунальному закладі культури, зробила ремонт приміщення, провела комунікації та витяжку.
Згодом керамічну майстернею можуть перенести до садиби та вчити гостей гончарству. В рамках проєкту придбали гончарне коло, стелажі, столи, вентиляційну система та піч для обжигу виробів. Ця майстерня – перша на території Добропільщини.
Іван Третьяков – молодий хлопець з села Ганнівка. За 20 днів, перебуваючи у слов’янських майстрів, він навчився працювати з гончарним колом та обжигати посуд. За словами керівника кластеру «Керамічний край» Андрія Міщенка, тепер він навчений робити чотири гончарні вироби та зможе проводити майстер-класи для гостей, а також розвивати гончарство в селі.
Нові навички – це можливість самозайнятості та створення додаткових робочих місць, що украй важливе для села.
Фестиваль «Горицвіт»
Наступного року має відбутись уже 10-й україно-грузинський фестиваль «Горицвіт». Його проведуть на території Зеленої садиби, буде сценарій за мотивами грузинського кіно.
Цього року довелось скоригувати традиції та не збирати купу людей. Провели культурно-мистецьку акцію, щоб показати грузинську гостинність. Приїхали грузини з Добропілля та Слов’янська.
«Основною нашою метою є розвиток культури, культурної спадщини, фестивального руху, а також туристичного потенціалу регіону», — підкреслює Валентина Лимаренко.
Туристичний бренд маленької Грузії
Село Ганнівка увійшло до складу Добропільської міської ОТГ. Юридично цю громаду створили в 2018 році. Але перші вибори тут так і не дочекались, на заваді ставав складний адміністративно-територіальний устрій міста Добропілля, якому підпорядковувались інші населені пункти. Це було головною перепоною, чому Центрвиборчком не призначав громаді вибори.
«Розвиток зеленого туризму в Ганнівці на території громади сприятиме підвищенню іміджа Добропільської ОТГ не тільки на рівні регіону чи країни, а й поза її межами. Це залучення туристів, проведення фестивалів, зміцнення дружніх стосунків між Україною та Грузією. Важлива також ідентифікація жителів громади, збереження національної пам’яті грузинського народу, який проживає в багатонаціональній Україні разом з іншими народами», – коментує керівник Донецького офісу Програми «U-LEAD з Європою» Максим Ткач.
На думку експерта, «маленька Грузія» – це вже сформований туристичний бренд, який буде наповнюватись смислами та притягувати людей пізнавати Донеччину. Для промислового регіону такі проєкти та об’єкти додають унікальності, підкреслюють багатонаціональний склад Донецької області.
Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!