У населеному пункті було зафіксовано перевищення аміаку майже в три рази. Це селище – Червоний район очисних споруд, найближчі житлові будинки знаходяться на відстані кілометру.
Сморід мешканці селища почали відчувати ще в березні 2017- го року, в липні, аби його позбутися екологами було прийняте рішення засипати другий біопруд із відходами, роботи почали в тому ж місяці. Взимку цього року неприємного запаху в селищі не було. Весною жителі почали знову відчувати неприємний запах і тому звернулися до Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації, щоб вони відібрали проби повітря.
Для того, щоб ліквідувати цю проблему, ще в минулому році, екологами було вирішено засипати біопруд грунтом. Зараз роботи до кінця не виконані.
Представники влади пояснюють таку ситуацію непростими умовами робіт у цій зоні: «Вода всередині стоїть, це ж біопруд був, тому його не так легко засипати. Якби було сухе, вже б засипали. Вода стоїть два метри, її засипаєш, воно провалюється, вбирається тому шар треба великий насипати, тому довго йде» – каже директор Костянтинівського міського водоканалу Аркадій Демченко.
Точну дату, коли буде засипаний біопруд Аркадій Демченко не назвав. В прокуратурі щодо цього відкриті кримінальні провадження. Чекають на результати експертизи від Харківського інституту імені Бокаріуса.
Юлія Дерека
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!