У Слов’янську хочуть зафіксувати та меморіалізувати війну за допомогою мистецтва

У Слов’янську стартував благодійний проєкт «#НаГрані». Це проєкт, який має на меті меморіалізувати воєнну трагедію та місцеві будівлі Слов’янська, що постраждали внаслідок російської агресії за період з 2014-го року і до сьогодні через роботи місцевих художників і митців.

Організаторами проєкту стали керівники Слов’янського краєзнавчого музею, Донецького обласного художнього музею, та Представництва «Аустауш в Україні – Центру Громадянського суспільства «Друкарня».

15 вересня у приміщені «Друкарні» вони провели організаційну зустріч з місцевими митцями, які погодилися взяти участь у проєкті «#НаГрані».

За словами одного з організаторів – керівника «Друкарні» Дениса Бігунова, такий проєкт дуже потрібен сьогодні, адже це дасть змогу зафіксувати та меморіалізувати події російсько-української війни, яка триває з 2014 року.

«Сьогодні всі живуть на грані. В буквальному сенсі та в різних аспектах. Мир і війна, фронт і тил, життя і смерть. Тому ми разом із директоркою Слов’янського краєзнавчого музею Євгенією Калугіною і дали таку назву. На наш погляд, у цих двох словах повністю відображено те, що відбувається сьогодні у нашому рідному місті, яке знаходиться поблизу лінії активних бойових дій», – розповів Денис Бігунов.

Взяти участь у проєкті погодилися близько десятка місцевих митців, які наразі перебувають у Слов’янську або знаходяться у більш безпечних регіонах України. Вони працюватимуть над відображенням рефлексій, переживань та відчуттів всієї міської спільноти шляхом створення картин та керамічних скульптур.

Упродовж двох місяців кожен з них створить щонайменше по 2 об’єкти мистецтва у зазначеній темі.

«Кожен з них обрав об’єкти серед пам’яток архітектури Слов’янська та будівель, які зазнали руйнувань внаслідок російсько-української війни. Через два місяці митці представлять свої роботи, де буде відображений цей об’єкт в малюнку або скульптурі», – розповів організатор.

За підсумками у приміщенні «Друкарні» буде проведено відкриту виставку цих робіт. А потім ці картини та скульптури стануть частинами музейного фонду Слов’янського краєзнавчого музею.

«Ми думаємо, що цей проєкт дуже важливий. Навіть через багато років наукова та мистецька спільнота матиме вільний доступ і змогу на основі мистецьких робіт вивчати та поширювати інформацію про воєнну реальність російського вторгнення в Україну. Адже картини та скульптури зафіксують рефлексії та відчуття мешканців міста у трагедії, що відбувається сьогодні кожного дня», – каже Денис Бігунов.

Проєкт «#НаГрані» не має спонсорів і фінансується коштом приватних пожертв та особистих матеріальних і нематеріальних внесків його учасників. Зокрема, до підтримки долучилися директор ПРАТ «Українська керамічна група» Віктор Левіт, який передав глину для скульпторів, а також представники молодіжної IT-спільноти міста Слов’янська, які передали кошти на підтримку художників. Мінімальні запити вже покриті, але проєкт все ще відкритий до підтримки партнерами та донорами.

Читайте також: Вижили самі та гуртують інших – «Друкарня» зі Слов’янська продовжує діяльність в Івано-Франківську


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies