У Сєвєродонецьку створили гру для дітей, що не вміють говорити


4871
коментарі відсутні

У Сєвєродонецьку Луганської області створили дидактичну гру для дітей, що не вміють говорити. Дорослі можуть навчити дітей розмовляти, складаючи дії з намальованими персонажами.

«Слово плюс слово дорівнює розмова» – саме так назвали нову дидактичну гру, яка допоможе дітям із вербальними порушеннями навчитись розмовляти. Авторка гри – логопединя Неля Сєдих. Вона каже, що насправді це не гра, а посібник. 

«Це не просто гра. Це масштабний методичний посібник по роботі з дітьми, які не можуть говорити. Він спрямований на всебічний розвиток мови, на формування вимови та інших мовних тонкощів до зв’язного мовлення», – розповідає Неля Сєдих.

Гра складається з піктограм, сюжетних та предметних карток. Дорослі можуть навчити дітей розмовляти, складаючи дії з намальованими персонажами. 

«Починаючи формувати мову просто з одного звуку, з лепетних слів, які відповідають піктограмам, наприклад, спати – «аа-аа-а» або літак – це буде «летить», поступово ми приводимо дитину до формування фрази. Дійшовши всього до сьомого звуку «т» з цієї методики, ми можемо створити фразу, яка звучатиме так: «Тут мавпа, а там пума», – пояснює логопединя.

Гра призначена для роботи вчителів-логопедів, дефектологів, психологів, вихователів і для родинного навчання. Допомогла реалізувати ідею Олена Шалашна – співзасновниця ГО «Світ для всіх».

«У червні, бравши участь у грантовому конкурсі від ПРООН для дітей з аутизмом, нам пощастило виграти. Для мене цей проєкт став дуже особистим, тому що моя дитина не говорить, і це той механізм, який може їй допомогти розвивати її мову», – каже Олена Шалашна.

Гру розробляли 4 місяці. Малюнки для карток створював професійний художник. Позитивно відгукується про гру відвідувачка презентації логопединя Ольга Митрофанова.

«На початковому етапі дуже складно дібрати якийсь дидактичний матеріал для дітей. Фахівці, звичайно, потребують таких посібників. Такого продуманого матеріалу, який би відгукувався за всіма методичними й дидактичними принципами, які зараз у нашій професійній сфері підтверджуються, у нас ще не було», – говорить вона.

Створили гру за підтримки Програми розвитку ООН та Громадської Організації «Ініціативний центр сприяння активностей та розвитку громадського почину «Єднання». Також волонтери планують у подальшому випустити гру на вивчення інших звуків. 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також
Станція юних техніків у Торецьку поповнилась новим ...

Нові швацькі машинки, гончарне обладнання та сучасні станки для гуртків – Станція юних техніків у Торецьку поповнилась новим устаткуванням. Хто та як долучається до розвитку позашкільної освіти у прифронтовому місті? Учасниця студії шиття Тетянка Рафалюк хвалиться торбинкою, яку вже завершила. З пошиттям їй допомагала Анжела Володимирівна. «Це сумочка-косметичка. Схованка така. Маленька через те, що я

РЛП «Клебан-Бик» у яскравих світлинах Галини Семеніхіної

«Регіональний ландшафтний парк «Клебан-Бик» – історична і природна пам’ятка Донеччини» – це книга, презентувати яку на широкий загал завадив карантин. Однак, журналісти АКМЦ поспілкувалися з її авторкою. Виявляється в неї чимало талантів. Давайте знайомитися ближче – Галина Семеніхіна – переселенка з Авдіївки, мама двох діточок, працює провідною фахівчинею з екологічної освіти РЛП «Клебан-Бик» та має

У Костянтинівці триває енергоефективне оновлення ...

Реновація приміщення Костянтинівської амбулаторії №5 здійснюється у межах проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури – поліпшення первинної сільської медицини». Реалізує його Український фонд соціальних інвестицій у співпраці з громадою та закладом первинної медико-санітарної допомоги, коштом Уряду Німеччини. Про деталі реалізації проєкту розказала Тетяна Шишимарева,  директорка КП «ЦПМСД» Костянтинівки. Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом

Поради щодо соціально-психологічної адаптації від ...

Більшість ветеранів і ветеранок після повернення до мирного життя проходять певний «перехідний період», який може виявитись досить складним не тільки для нього або для неї, але й для всієї родини. Військовий психолог Андрій Козінчук поділився порадами щодо соціально-психологічної адаптації: Відкрито й чесно обговорюйте очікування щодо повернення додому зі своєю родиною. Зміни – це нормально. Тривога