У тролейбус не більше 10 пасажирів: як поліція перевіряє карантинні обмеження в Краматорську

18 березня близько восьмої вечора на вулиці Василя Стуса на зупинці біля відділу праці (яку у народі називають “совбес”) стояли чотири людини: двоє хлопців, дівчина і жінка. Додаток “DozorCity” показував, що тролейбус ось-ось має приїхати. Дівчина скаржилась одному з хлопців, що вона дуже змерзла, тому що вдень було тепло і вона легко одяглася, як тут з вулиці Маяковського повернув тролейбус.

Він повільно проїхав повз зупинку, але так і не зупинився: у ньому вже було десять пасажирів. Роздратовані хлопці і дівчина викликали таксі, а жінка вирішила піти пішки. У цей час на зупинку прийшла родина з мамою, татом і трьома дітьми. Чи довго їм довелося чекати, щоб не стати “зайвими” пасажирами, не відомо.

Обмеження та штрафи

З опівдня 18 березня у Краматорську, як і по всій Україні, в рамках загальнодержавного карантину почало діяти обмеження на перевезення пасажирів у транспорті – не більше десяти одночасно.

Напередодні Верховна Рада України ухвалила низку так званих “коронавірусних законів” і один з них передбачає за порушення правил карантину штраф у розмірі:

  • від 17 до 34 тисяч гривень для звичайних громадян, і
  • від 34 до 170 тисяч гривень – для посадовців.

За словами начальниці краматорського відділу транспорту, енергетики та зв’язку Олени Бахметьєвої, у тролейбусах та комунальних автобусах контроль за кількістю пасажирів будуть здійснювати кондуктори, а у приватних перевізників за це відповідають водії автобусів та маршруток. Коментар чиновниці щодо правил перевезення пасажирів в умовах карантину з’явився на сторінці Краматорського самоврядування.

Патрульна поліція контролює

Як у Краматорську та Слов’янську дотримуються обмежень на перевезення пасажирів у транспорті, перевірятиме патрульна поліція. Керівник цього відомства Олександр Малиш на брифінгу у Донецькій ОДА 18 березня повідомив, що патрульні контролюватимуть дотримання обмежень шляхом зупинки та перевірки транспорту.

У перший день запровадження обмежень патрульні проводили профілактику і якщо бачили порушення, то лише попереджали водіїв та кондукторів про відповідальність, але з 19 березня усе буде по-серйозному: порушників будуть штрафувати.

“Патрульна поліція діє відповідно до чинного законодавства. Є чітко встановлені керівництвом країни обмеження, яких повинні дотримуватися всі без винятку: поліція, перевізники та звичайні громадяни. Так, вони спричиняють певні незручності, але є така ситуація в країні та в усьому світі, яка склалася, і цих обмежень потрібно дотримуватись. Це мають розуміти усі свідомі громадяни”, – сказав Олександр Малиш.

Начальник Патрульної поліції Краматорська та Слов’янська закликав мешканців цих двох міст поставитися з розумінням до запроваджених обмежень і не намагатися їх обійти:

“Вірус не обирає бідного чи багатого, він обирає всіх. Якщо ми не будемо дотримуватися всіх норм та обмежень, то статистика буде дуже сумною”.

Олена Бахметьєва зі свого боку закликала краматорців, особливо пасажирів пільгових категорій, які перебувають у зоні ризику зараженням коронавірусом, не користуватися громадським транспортом і залишатися вдома, якщо це можливо. Тих мешканців, які пересуваються на не дуже великі відстані – 2-3 зупинки – вона просить пересуватися пішки.

“Таким чином ви дасте змогу дістатися на роботу чи додому людям, які живуть набагато далі”, – сказала вона.

Вдень міські автобуси майже пусті

“У цій ситуації потрібно з повагою ставитися до інших мешканців міста, і виконувати всі постанови і всі вимоги нашого законодавства і нашого Кабінету міністрів”, – додала Бахметьєва.

На якій підставі діють обмеження

Кабінет міністрів України пізно ввечері 16 березня ухвалив рішення щодо запровадження додаткових карантинних заходів для запобігання поширенню в країні коронавірусної інфекції.

Це рішення передбачає, що на всій території України з 18 березня до 3 квітня діють обмеження:

  • заборона регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні;
  • перевезення більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах;
  • закриття метрополітену у Києві, Харкові та Дніпрі;
  • заборона перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному та дальньому);
  • заборона проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволяються лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
  • тимчасове припинення роботи закладів громадського харчування (ресторанів, кафе), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури;
  • тимчасове припинення планових госпіталізацій та планових операцій, крім невідкладних та термінових.

Що загрожує порушникам карантину

Верховна Рада України вранці 17 березня ухвалила зміни до низки законів – так звані “закони щодо запобігання коронавірусу” або “коронавірусні закони”. Ці документи вже підписав президент України і після публікації вони наберуть чинності.

Отже, згідно з законами за порушення правил карантину передбачається

  • штраф для громадян: від 17 тис. грн до 34 тис. грн.,
  • штраф для посадових осіб: від 34 тис. грн до 170 тис. грн.

Депутати також посилили кримінальну відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням: штраф зріс з 1700 грн до 17000 – 51000 грн, також можливим є арешт до 6 місяців, обмеження волі до 3 років, позбавлення волі до 3 років, а якщо такі дії спричинили загибель людей – позбавленням волі на 5-8 років.

Олексій Ладика, “Донеччина. ЗмІнИ”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies