У яких випадках українці можуть не платити за комунальні послуги: перелік

Споживачі можуть уникнути оплати комунальних послуг (за винятком централізованого опалення та розподілу природного газу), якщо вони не користувалися послугами через тимчасову відсутність у житловому приміщенні більше ніж 30 календарних днів, і ця відсутність підтверджена документально.

Таке пояснення надав юрист благодійного фонду «СпівДія» Олександр Постернак, пише Соцпортал.

Для підтвердження тимчасової відсутності у житлі можуть знадобитися довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, документи, що підтверджують проходження військової служби або лікування, та інші офіційні папери.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2022 року №206, у період воєнного стану заборонено стягувати заборгованість за житлово-комунальні послуги, що утворилася з 24 лютого 2022 року, до завершення бойових дій або тимчасової окупації території, де розташоване житло.

Якщо житло було зруйноване через військові дії і комунальні послуги не надаються, оплата за них не нараховується. Однак, важливо пам’ятати, що це не звільняє від сплати боргів, які виникли до введення воєнного стану.

У разі несвоєчасної оплати постачальники комунальних послуг можуть звернутися до суду для примусового стягнення боргів. Судові розгляди в таких випадках проходять у прискореному порядку, що може призвести до арешту банківських рахунків або майна боржника.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies