МВС планує вже до кінця цього місяця запустити Єдиний реєстр зброї. Це може відбутися, якщо найближчим часом не буде ухвалено законопроєкт №5708 «Про право на цивільну вогнепальну зброю».
Про це розповів заступник міністра внутрішніх справ Ігор Бондаренко в інтерв’ю «Укрінформ».
За його словами, відомство запустить Єдиний реєстр зброї шляхом внесення відповідних змін до відомчих підзаконних нормативних актів.
Наразі Реєстр перебуває в дослідній експлуатації – тестуються процедури і процеси, які автоматизує система.
«Якщо відповідного закону найближчим часом прийнято не буде, шляхом внесення змін до відомчих підзаконних нормативних актів, до кінця жовтня запускаємо Єдиний реєстр зброї у промислову експлуатацію вже з тим набором сервісів, які готові та можливі на цей час», – зазначив Бондаренко.
Що таке Єдиний реєстр зброї та кому потрібен
Перш за все, Реєстр сприятиме створенню умов запобігання незаконному обігу зброї.
Тут громадяни України зможуть бачити інформацію про себе, розуміти актуальність строків щодо документів, отримувати нові сервіси тощо. При цьому автоматизована система документуватиме повний життєвий цикл зброї — від її імпорту чи виробництва до продажу та знищення.
В електронному кабінеті власника зброї людина зможе подавати заявку на придбання та зберігання зброї, зміну місця зберігання, проводити актуалізацію даних та здійснювати інші обов’язкові процедури. Також буде міститися інформація про одиницю зброї, її реєстраційний номер, зразок відстріляної кулі, ПІБ особи, дату та місце народження, фото.
«Тобто вся ця інформація дозволяє унікально ідентифікувати за будь-яких обставин кожну одиницю зброї. ПІБ особи, дата та місце народження, фото – є набором даних про особу», – уточнив посадовець.
За словами заступника міністра, коли МВС вводитиме Реєстр уже в промислову експлуатацію, відповідно, міністерство отримає сертифікат про захищеність системи від несанкціонованого доступу. Ідеться про так званий атестат відповідності комплексної системи захисту інформації, який видає Держспецзв’язку.
Бондаренко також зауважив, що робота у цьому напрямку ведеться вже кілька років.
«Наразі ми перейшли вже до активної фази процесу реформування практичної сторони та законодавчого врегулювання цієї сфери і, відповідно, створення сучасної сервісної моделі контролю за обігом зброї в країні», – уточнив Бондаренко.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!