Інтерв’ю зі школярами 10-го класу Данилом Соколом та Марією Власенко
Яка мета цього заходу? Й що требу було для того, щоб взяти участь у проекті?
ДС: Мета цього проекту – познайомити нас з новою культурою, людьми й розширити наші знання про екологічні проблеми та шляхи їх подолання в різних країнах світу. Для організації цього форуму було виділено кошти Міністерством молоді та спорту України за домовленістю з урядом Польщі.
МВ: Десь три тижні тому ми заповнили заявку. Там було головне питання «чому саме ви»? Ми написали свої думки та ідеї й це зацікавило організаторів. Допомогло те, що рік тому ми брали участь у проекті від ГО «Колегії екологічної освіти «Світ освіт». Організатори перебували в нашій школі 5-ть днів та навчали дітей на практиці оформлювати свої ідеї.
ДС: Писали про екологічні проблеми й про те, що у Костянтинівці їх дуже багато. Мабуть, нашому місту треба брати більше участі у різних проектах , які сприяють фінансуванню для їх розв’язання.
Яким був наступний крок участі в проекті?
МВ: Спочатку ми поїхали до Києва на форум, який проводило Міністерство освіти й культури України й «Колегія екологічної освіти «Світ освіт». Там лунали досить гострі запитання, тому що це був форум для вчителів екології та біології. Вони презентували проекти, які були втілені в життя – «Екологічна школа», «Школа екологічної енергії», «Зелена школа» тощо. Нас все це дуже зацікавило. Форум був нашим першим кроком до того, щоб ми у Польщі представили наше місто. Саме на цьому заході ми познайомилися з частиною нашої команди.
Скільки представників з України було на заході у Польщі? Які завдання виконували?
ДС: Усього з України поїхало 12-ть чоловік. Це були діти з невеличких міст: Шостки, Хмельницького, Калуша тощо. Нашим першим завданням було взяти коротенькі інтерв’ю у містян Катовіце. Нас поділили на пари – українець та поляк. Потім ми презентували відповіді, які давали нам люди. Хлопець, який був зі мною у парі дуже погано знав англійську й майже не розумів українську, але потім я дізнався що він трохи розуміє російську, тож ми з ним розмовляли суржиком й виконували поставлене завдання.
Як далі буде впроваджуватися проект? Чому вдалося навчитися у Польщі?
МВ: Місцем проведення проекту не випадково обрали Катовіце, тому що воно є центральним містом Верхньосілезького індустріального району. Там зосереджена вся промисловість. У місті протягом століть добувалося вугілля – не екологічне пальне. Й поляки шукають більш екологічні джерела енергії , які були б ефективними й доступними кожному. Там ці питання обговорювалися й ми підкреслили багато необхідної для себе інформації. Адже наше місто було також промисловим й нам необхідно шукати способи покращення екологічного становища у Костянтинівці. Ми хочемо почати з впровадження проекту у школі.
ДС: На форумі ми знайшли нових друзів, а неформальний спосіб проведення заходу допоміг засвоїти інформацію краще.
Юлія Дерека
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!