Агресія Росії проти України призвела до значних збитків для аграріїв. Станом на початок 2025 року втрачено близько чверті посівних площ.
За оцінками Світового банку, прямі та непрямі втрати для сільського господарства за роки війни сягають понад 80 млрд доларів. А це інфраструктура, виробничі потужності, активи для зберігання зерна тощо.
Про це сказав РБК-Україна генеральний директор асоціації «Український аграрний клуб» Олег Хоменко.
Він зазначив, що за оцінками Світового банку, за роки війни на території України, що розв’язала Росія, прямі і непрямі втрати для сільського господарства сягають більше 80 млрд доларів.
«Це інфраструктура, виробничі потужності, активи для зберігання зерна тощо. Ми бачимо суттєвий вплив на залізничну та портову інфраструктуру. Також ми втратили близько 25% посівних площ», — сказав Олег Хоменко.
Читайте також: Розширено перелік сільгосптехніки з компенсацією 25%: до нього додали понад 100 найменувань
Експерт нагадав, що з осені минулого року, у період активного експорту українського збіжжя, росіяни максимально намагаються завадити цьому, завдаючи ударів по інфраструктурі портів Чорного моря.
«Це основний наш маршрут, по якому ми експортуємо 90% сільськогосподарської продукції, від його функціонування залежить дуже багато. Це дуже чутливий момент. Вони (росіяни – ред.) знають про це, користуються цим і тому наряду із ударами по енергетиці, вони б’ють і по портовій інфраструктурі», — сказав Олег Хоменко.
Ці дії ворога, крім прямих ушкоджень, призводять до зростання вартості послуг страхових компаній, які обслуговують морські перевезення.
Водночас, як зазначає видання, аграріям вдалося потроху наростити експорт зернових. Так, за даними Міністерства аграрної політики та продовольства, урожай зернових, зернобобових та олійних культур:
- у 2022 році скоротився у порівнянні з довоєнним 2021 роком на 37% — до 67,7 млн тонн,
- у 2023 році вдалося покращити ситуацію і зібрати 81,6 млн тонн,
- станом на 8 листопада 2024 року обсяг урожаю склав 68,9 млн тонн.
Читайте також: Росія завдала Україні екологічних збитків на понад 72,9 мільярда євро
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!