Україна готується відновити видобуток солі на одному з найстаріших родовищ
В Україні готуються до відновлення солевидобутку на Долинському родовищі — одному з найдавніших у державі.
Про це повідомив міський голова Долинської територіальної громади Івано-Франківської області Іван Дирів, пише АКМЦ.
Він зазначив, що сіль тут видобували ще з Х століття. До середини ХХ століття місцевий солевиварювальний комбінат був одним із найбільших підприємств у країні й тепер з’явився реальний шанс на відродження цієї важливої для країни галузі.
«Після десятиліть занепаду, є надія на повернення колишньої слави долинській солі. Зараз кипить робота над відновленням солевидобутку. Це не просто обіцянки, а конкретні кроки», — зазначив Дирів.
Над проєктом розробки родовища працюють фахівці Державного науково-дослідного і проєктного інституту основної хімії «Ніохім». У 2023 році спецдозвіл на видобуток кам’яної солі (галіту) отримало харківське ТОВ «Планета комфорт». Також триває ретельна оцінка впливу на довкілля.
Чому це важливо для всієї України
До повномасштабної війни основним виробником солі в Україні було державне підприємство «Артемсіль» у Соледарі (Донецька область), яке забезпечувало понад 90% внутрішнього споживання солі й активно експортувало її до Європи.
У 2022 році через інтенсивні бойові дії та тимчасову окупацію міста підприємство зупинило роботу. В результаті:
- український ринок пережив дефіцит солі та ажіотажний попит;
- сіль зникла з полиць, зросли ціни;
- Україна стала залежною від імпорту з Польщі, Туреччини, Азербайджану та інших країн;
- тисячі працівників втратили роботу, частину шахт було зруйновано або затоплено.
Читайте також: «Артемсіль» допоможе у формуванні флотилії дронів-камікадзе
Тому відновлення видобутку в Долині — це питання продовольчої безпеки та промислової незалежності. Це шанс частково компенсувати втрату Бахмутського підприємства, зменшити залежність від імпорту й повернути Україні статус солевиробника.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!