На відновлення зруйнованого внаслідок війни житла Україна підписала угод на майже 260 млн євро з партнерами у Берліні. Про ці та інші результати вже третьої Конференції з відновлення України повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.
За його словами, залучення фінансування від партнерів для відновлення житла українців триває. Зокрема із Банком розвитку Ради Європи підписано угоду на 100 млн євро для продовження урядової програми єВідновлення. Сумарно на відновлення зруйнованого житла підписано угод на майже 260 млн євро.
Шмигаль також зазначив, що загалом у межах конференції у Берліні було укладено понад 100 міжнародних угод, що стосуються проєктів в енергетиці, оборонній промисловості, відбудові соціальної та критичної інфраструктури, відновленні економіки. За даними німецької сторони, їх оціночна вартість становить близько 16 млрд євро.
824 млн доларів на підтримку енергетичної інфраструктури України нададуть США. Крім того, підписано угоду з Німеччиною на 30 млн євро для підвищення надійності української енергетичної системи.
Зі свого боку Світовий банк надасть додатковий грант на 47 млн доларів, який буде спрямовано на закупівлю теплового обладнання для Харкова. ЄС передасть додатково 1000 генераторів, а також сонячні батареї.
«Підписано меморандуми з багатьма провідними компаніями щодо децентралізованого виробництва електроенергії, збільшення використання ВДЕ, впровадження енергоефективних технологій, розбудови розумних мереж та відновлення гідроелектростанцій», — глава уряду.
Він також зауважив, що до кінця червня Україна отримає ще 1,9 млрд євро бюджетного фінансування від ЄС.
Читайте також: Без фото та відеофіксацї: мешканці з ТОТ зможуть отримати компенсацію за житло
Наразі США разом з Україною опрацьовують і виділення 7,8 млрд доларів бюджетної підтримки, а також 1,5 млрд доларів для економічного відновлення. Крім того, Україна підписала з ЄС перші гарантійні угоди на суму 1,4 млрд євро в межах інвестиційного компонента програми Ukraine Facility.
«Започаткували Альянс стійкості малого та середнього бізнесу для України. Це зобов’язання з підтримки нашого МСБ на понад 7 млрд євро. Разом із партнерами започатковано Skills Alliance. Мета цієї ініціативи — надати можливість перекваліфікації десяткам тисяч українців. Запланований бюджет — 700 млн євро на три роки. Американська DFC оголосила про фінансування для страхування ризиків на 350 мільйонів доларів. Це дасть більше іноземних інвестицій у нашу економіку», — поінформував Шмигаль.
Дивіться також: Наскільки влада на місцях почала долучати громадськість до процесів планування відновлення
Також він зазначив, що Україна також отримає грант від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на 230 млн доларів для вдосконалення морського і залізничного сполучень.
«На відновлення та розвиток охорони здоров’я виділено понад 185 млн євро. Укладено угоду між Україною та Банком розвитку Ради Європи на 100 млн євро. Було також підписано Угоду з ЄІБ на 100 млн євро для модернізації соціальних послуг та відбудову критичної інфраструктури», — додав прем’єр-міністр.
Читайте також: Українці мало ознайомлені з планами комплексного відновлення у своїх громадах
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Прегелянути коментарі (1)
"Не могу поверить, что это происходит в 21 веке. Просто ужас." - Алексей