У Варшаві презентували дорожню карту з відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану для цивільної авіації. Захід, організований Міністерством розвитку громад та територій України за підтримки Посольства США, зібрав близько100 представників авіагалузі – профільних регуляторів Євросоюзу, Великої Британії та США, керівництво українських та іноземних авіакомпаній, що раніше здійснювали польоти в Україні, страхові та лізингові компанії та виробників літаків.
Про це повідомляє «Урядовий портал».
Віце-прем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба наголосив, що збереження авіаційної інфраструктури — це «стратегічне завдання». Він зазначив, що цей захід є першим експертним обговоренням, яке може допомогти Україні рухатись вперед у питанні створення умов для відкриття повітряного простору.
«Під час війни стратегічним завданням для нас є зберегти авіаційну інфраструктуру та кваліфіковані кадри, щоб коли прийде час, ми змогли відновити цивільні польоти максимально швидко. Зрозуміло, що це дуже складне питання як з точки зору безпеки, так і з точки зору взаємодії з усіма залученими сторонами. Саме тому ми підтримуємо майданчики, коли спільно з іноземними регуляторами галузі, авіакомпаніями, страховими, аеропортами та військовими напрацьовуємо спільний план», — сказав Олексій Кулеба.
Під час конференції було презентовано покроковий план та потреби для часткового відкриття повітряного простору. Зокрема ішлося про оцінку ризиків для цивільної авіації, особливості забезпечення безпеки аеронавігації та готовність аеронавігаційної готовність аеропортів та механізми координації цивільної й військової авіації.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!