27-28 листопада Donbas Media Forum (DMF) вперше був проведений за кордоном – У Варшаві. Згодом такі заходи планують проводити у багатьох країнах Європи, щоб і надалі підтримувати увагу зарубіжної медіаспільноти до питання російської агресії проти України.
У тому числі через інтенсифікацію контактів українських регіональних журналістів з іноземними колегами.
Чому це важливо?
Голова громадської організації DIІ-Ukraine Любов Раковиця, яка організовує DMF, у коментарі Укрінформу зазначила, що за кордоном падає інтерес до українського питання та наростає певна втома від війни. Основна увага до української теми базується на певних емоційних подіях, наприклад трагедій у Маріуполі, Бучі чи Ізюмі.
«Дуже довго підтримувати інтерес до українського питання на високому рівні складно, а зараз ми бачимо, що він спадає. І саме тому ми проводимо форум в ЄС, оскільки тут також вирішується доля України. Амбасадорами українського питання є українські журналісти, українські медійники з «полів», прифронтових територій, ті, яким вдалося виїхати з окупації. Саме вони є носіями інформації і вони мають бути адвокатами українського питання за кордоном», – розповіла вона.
Раковиця переконана, що Україна і сьогодні має підтримку у світі, і в цьому також заслуга українських регіональних журналістів, які мали можливість поспілкуватися з європейськими медійниками та налагодити тісні контакти. Це допоможе й надалі тримати українське питання у полі зору зарубіжних ЗМІ.
Хто брав участь і про що говорили?
На перший такий захід за кордоном приїхали 35 учасників з українських регіональних ЗМІ і близько 20 спікерів. Зокрема, це медійники з Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської областей, журналісти міжнародних видань, які працюють в зоні бойових дій. Учасниками форуму у Варшаві були журналісти, які довго жили на окупованих територіях, зокрема у Маріуполі, Сєвєродонецьку, Бердянську, журналісти зі звільнених територій Херсонської та Харківської областей.
«Для них важливо це розповідати й мати зворотну інформацію, щоб вона набула розголосу», – констатувала організаторка.
Під час Donbas Media Forum у Варшаві обговорювали, зокрема, роль регіональних медіа у створенні глобального контенту, заходи з протидії російській пропаганді у світі, роль технологій у медіаіндустрії під час війни, роль журналістів у документуванні злочинів росіян в Україні, довіру до ЗМІ під час війни тощо.
Також голова DIІ-Ukraine зазначила, що це був «експериментальний» захід, щоб оцінити зацікавленість з боку європейських партнерів, іноземних журналістів, неурядових організацій. Не всі можуть приїхати в Україну, щоб побачити все на власні очі, а такі заходи викликають у них інтерес.
Саме тому у планах є подальші проведення форуму за кордоном, однак поки що не визначено країни та дати проведення. Однак громадська організація у жовтні зареєструвалася як юридична особа у Брюсселі, де буде створено медіахаб, аби голос партнерських медіа з України був відчутним за кордоном.
Дізнайтесь також про курс: Покращення контенту локальних медіа через розвиток комунікацій та медіаграмотності у громадах
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!