Україна – серед лідерів у світі за кількістю жертв від вибухонебезпечних залишків війни
Україна посіла перше місце у світі за кількістю жертв від вибухів протитранспортних мін, випередивши Афганістан і Сирію. Про це стало відомо з доповіді, опублікованій Женевським міжнародним центром з гуманітарного розмінування. З початку бойових дій в нашій країні було зареєстровано майже 2000 жертв від вибухонебезпечних залишків війни.
Понад 200000 дітей у зоні вздовж лінії розмежування постійно наражаються на небезпеку травм і загибелі, причому міни, ВЗВ і снаряди є основною причиною жертв серед дітей у минулому році. Зокрема, у 2017 році тільки у Донецькій області загинуло 8 людей, у тому числі 1 дитина, а також було травмовано 9 осіб, серед них 2 дітей. На початку лютого 2018 року в результаті вибуху невстановленого вибухонебезпечного предмету троє дітей отримали поранення різного ступеня важкості. Подія сталася в одному з приватних будинків по вул. Конституції у м. Красногорівка на Донеччині.
Скласти мінні карти та таким чином знизити рівень постраждалих, є дуже проблематично, оскільки фахівці не завжди мають доступ до замінованої території, особливо це стосується «сірої» зони. З початку проведення робіт із розчищення території Донецької області від вибухонебезпечних предметів піротехнічними розрахунками ДСНС була обстежена територія на загальній площі майже 2000 га., вилучено та знешкоджено майже 100000 одиниць вибухонебезпечних предметів.
До вирішення проблеми по розмінуванню територій долучаються також і міжнародні організації. Вони надають всебічну допомогу та підтримку піротехнічним розрахункам ДСНС. У 2017 році, зокрема, було отримано нове піротехнічне обладнання й автомобілі від НАТО та Уряду Японії. Матеріально-технічна допомога була розподілена між областями країни, у тому числі була направлена і на Схід. Також проводяться навчальні заходи. На початку лютого 2018 року у м. Слов’янськ пройшли дводенні курси по наданню першої допомоги при мінно-вибухових травмах для піротехніків Головного управління ДСНС України у Донецькій області.
На підконтрольній території уряд України та міжнародне співтовариство вживають узгоджених заходів для вирішення проблеми, але питання залишається відкритим. Кількість боєприпасів неможливо достовірно встановити, адже бойові дії не припиняються. Також, важко визначити чіткі терміни очищення регіону від забруднення вибухонебезпечними предметами. У Головному управлінні ДСНС України у Донецькій області кажуть, що повне очищення території займе десятки років.
Юлія Дерека
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!