Українці та бізнес можуть отримати податкові пільги на землю: хто має право та які розміри

В Україні запроваджують податкові пільги за землю під нерухомістю, яка була знищена під час повномасштабної війни. Крім того, деякі громадяни та бізнес на Донеччині можуть бути звільнені від податку або сплачувати його у зменшеному розмірі.

Такі норми з’явились у Податковому кодексі згідно з прийнятим проєктом закону №9662, зазначила народна депутатка Ніна Южаніна.

Нещодавно, за її словами, до неї звернулися люди (як просто мешканці, так і бізнес) із Краматорська, Покровська, Дружківки, Слов’янська, Лимана, Допропілля, Святогірська. Вони запитували чому і за рахунок яких коштів мають сплачувати плату за землю і податок на нерухомість, якою (якими) не можуть користуватися, бо не можуть фізично перебувати там і користуватися майном чи працювати з його використанням. Зокрема наголошуючи на тому, що в регіоні триває обов’язкова евакуація, згідно з вимогами Кодексу цивільного захисту населення.

«Громадянам та бізнесу будуть надані податкові пільги з плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) та податку на нерухомість на територіях, щодо яких прийнято рішення про обов’язкову евакуацію населення. Зазначені податкові пільги в обов’язковому порядку будуть встановлюватися органами місцевого самоврядування у вигляді звільнення від сплати податку або сплати податку у зменшеному розмірі», – зазначила депутатка.

Вона також нагадала, ще законом від 11 квітня 2023 року №3050-IX було запроваджено звільнення від сплати податку на нерухомість за знищені об’єкти нерухомого майна. Однак тоді надавати пільги з плати за землю під такою нерухомістю Верховна Рада відмовилася.

«Тепер власники та користувачі земельних ділянок (юридичні та фізичні особи) будуть звільнені від плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, на яких розташовані об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, знищені внаслідок бойових дій та терористичних актів РФ», – написала Ніна Южаніна.

Дивіться також: Визначити рівень збитків від російської агресії на Донеччині

Головне про пільги на землю під знищеною нерухомістю

Умовою отримання пільги із плати за землю є внесення даних про знищені об’єкти нерухомого майна та земельні ділянки, на яких вони розташовані, до Держреєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій під час збройної агресії РФ проти України.

Податок на землю під знищеною нерухомістю залежить від прощі такої ділянки – вона буде обмежена:

Для фізичних осіб:

  • власників знищених об’єктів житлової нерухомості у селах – не більш як 0,25 гектара,
  • у селищах – не більш як 0,15 гектара,
  • у містах – не більш як 0,1 гектара.

Для фізичних та юридичних осіб – власників знищених об’єктів нежитлової нерухомості та юридичних осіб – власників знищених об’єктів житлової нерухомості:

  • 100% площі земельної ділянки. У разі, якщо загальна площа знищеного об’єкта житлової або нежитлової нерухомості дорівнює або перевищує 1/3 загальної площі земельної ділянки, на якій був розташований такий об’єкт нерухомого майна;
  • 50% площі земельної ділянки. У разі, якщо загальна площа знищеного об’єкта житлової або нежитлової нерухомості не перевищує 1/3 загальної площі земельної ділянки, на якій був розташований такий об’єкт нерухомого майна.

Читайте також У Краматорську почали працювати над визначенням рівня збитків, які були завдані громадам внаслідок збройної агресії РФ


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies