Українці, які вимушено проживають на ТОТ і втратили або не отримували паспорти, зможуть оформити тимчасове посвідчення громадянина України. Зробити це можна за заявою членів родини або законних представників, які знаходяться на підконтрольній українському уряду території.
Відповідний експериментальний проєкт, розроблений МВС за рекомендацією координаційного штабу з питань виїзду з ТОТ, ухвалив нещодавно уряд.
Як зазначають у Мінреінтеграції, оформлення документа можливо без присутності самої особи, яка перебуває в окупації. Але член сімʼї або законний представник, який звертається за документом від імені людини на ТОТ, має перебувати на підконтрольній території.
Як оформити тимчасове посвідчення громадянина України
Тимчасове посвідчення громадянина України оформлюватимуть органи ДМС на підставі звернень:
- одного з батьків (усиновлювачів);
- опікунів, піклувальників або інших законних представників;
- одного з подружжя;
- повнолітніх дитини або онука/онуки;
- рідного (повнорідного, неповнорідного) брата/сестри;
- офіційного звернення Мінреінтеграції.
Тимчасове посвідчення громадянина України виготовлятиметься безоплатно протягом 15 робочих днів із дня подання заяви-анкети.
Готовий документ надсилатиметься до відповідного територіального органу ДМС або Мінреінтеграції з метою передачі його законному представнику або члену сімʼї. Представник передаватиме документ особі, на імʼя якої оформлене таке тимчасове посвідчення.
Читайте також: «Укрпошта» працює у прифронтових регіонах та першою заходить на звільнені території
Хто може отримати документ
Згідно з порядком, оформити тимчасове посвідчення громадянина України можуть:
- особи, які втратили паспорт громадянина України, але щодо яких міститься інформація про оформлення паспорта (в тому числі закордонного) в Єдиному державному демографічному реєстрі або у відомчій системі ДМС;
- молодь до 18 років, щодо яких відсутня інформація в Реєстрі або у відомчій системі ДМС.
Читайте також: Українці можуть замовити міжнародну доставку посвідчення водія вже у 17 країнах Європи
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!