Українцям, які не мають паспорта громадянина України через окупацію, спростили процедуру його отримання. До законодавства додали такий шлях ідентифікації, як відеозв’язок.
Процедура встановлення особи була полегшена постановою Кабміну.
Порядок був змінений для громадян, які опинилися в окупації в Криму, на півдні та сході України.
«Урядовці додали до законодавства такий шлях ідентифікації, як відеозв’язок. Тобто, особа, якій уже виповнилося 18 років і яка не має паспорта громадянина України, має обов’язково пройти процедуру встановлення особи. За відсутності документів з фотокарткою така людина мала привезти свідків до Державної міграційної служби (ДМС). Зараз же Кабмін дозволив, щоб свідок міг підтвердити особу заявника засобами відеозв’язку», — розповіла директорка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.
Тож у разі, якщо громадянин перемістився з зони окупації, а його близькі залишилися там чи в іншій країні, вони можуть свідчити для встановлення особи без виїзду.
Голова Дарницького відділу ДМС Наталія Науменко розповіла, що потрібно для отримання українського паспорту українцям, які опинилися в окупації.
Вони повинні:
1) подати заяву у найближчному ДМС і надати свідоцтво про народження;
2) пройти процедуру встановлення особи, свідками мають бути родичі, сусіди тощо;
3) якщо свідки не можуть приїхати на підконтрольну українському уряду територію, вони можуть підтвердити особу по відеозв’язку.
Отримати відповіді на додаткові питання можна за телефонами ДМС:
- 050−138−29−11;
- 096−915−00−28;
- 096−033−24−42.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!