У Міграційній службі нагадали українцям про необхідність перевірки інформації у власних паспортних документах на розбіжність. Щоб усі документи були чинними, транслітерація в ID-картці та закордонному паспорті має бути однаковою.
Якщо в ID-картці та закордонному паспорті імʼя чи прізвище написані по-різному, то закордонний паспорт вважається недійсним.
Про це повідомили в пресцентрі Державної міграційної служби України.
«В лютому 2023 року в системі оформлення біометричних паспортних документів відбулося оновлення програмного забезпечення. Відповідно у разі різної транслітерації у паспорті для виїзду за кордон та ID-картці дійсним визнається останній оформлений документ», – говориться в повідомленні.
У відомстві уточнили, що у разі, якщо особа оформила спочатку паспорт для виїзду за кордон, а потім ID-картку з іншим написанням прізвища чи імені латинськими літерами, то закордонний паспорт буде автоматично визнаний недійсним.
Це стосується лише власників ID-картки. Для тих, у кого є дійсний закордонний паспорт та паспорт-книжечка, проблема не актуальна (навіть якщо імʼя виконане із застарілою транслітерацією).
Громадян просять перевірити паспортні документи та у разі встановлення розбіжностей звернутися до підрозділів міграційної служби, ЦНАПу, «Паспортного сервісу».
Здійснити перевірку паспортів можна за базою недійсних документів.
Читайте також: Паспорти та інші особисті документи тепер можна відправляти поштою за кордон
Обміняти ID-картку та закордонний паспорт потрібно також у разі виникнення таких обставин, як:
- зміна інформації у паспорті (зміна прізвища, імені, по батькові, дати народження, зокрема, написання латинськими літерами імені та прізвища у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України);
- виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;
- закінчення строку дії паспорта;
- непридатність паспорта для подальшого використання.
Читайте також: Українці, які перебувають на ТОТ, можуть отримати паспорти за допомогою відеозв’язку
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!