Українців, які перебувають за кордоном, закликали розповісти свої історії про злочини рф

22036
коментарі відсутні

Українців, які перебувають за кордоном, закликали розповісти свої історії про злочини рф

Внаслідок війни, розв’язаної росією проти України та українців, постраждали мільйони людей. Тисячі з них постраждали особисто або стали свідками воєнних злочинів рф.

Кожна така історія стане цеглинкою в комунікаційній кампанії, яка стартувала 1 листопада, і метою якої є «невідворотнє покарання для тих, хто на нього заслуговує».

Проєкт #YourStoryYourWeapon дозволить зібрати базу доказів для українських і міжнародних судів.

«Мета – невідворотність відповідальності та справедливе покарання для тих, хто на нього заслуговує», – йдеться в повідомленні Мінреінтеграції.

Також повідомляється, що офіційна реєстрація свідчень дасть право на матеріальну компенсацію за заподіяну шкоду.

«Прагнемо не лише звільнити українську землю від ворога, а й покарати причетних до розв’язання війни та воєнних злочинів. Кожен, хто віддавав або виконував злочинний наказ, має відповідати. Кожен, хто постраждав від російської агресії, має отримати компенсацію», – наголосили в ОГПУ.

Долучитися до кампанії можуть українці, які перебувають на території нашої держави та за кордоном. Для цього на сайті Офісу Генерального прокурора вказані контакти у країнах, де сьогодні перебувають біженці з України.

«Просимо кожного, хто став свідком воєнного злочину, повідомити правоохоронні органи країни, в якій ви зараз знаходитесь. Контакти наведені на цьому сайті. Ваші свідчення, ваша історія стануть доказом у суді. Не мовчіть! Зробіть свій внесок у перемогу!», – закликають у прокуратурі.

Усім, хто погодиться надати свідчення про воєнні злочини росії на території України, гарантується повна конфіденціальність.

«Ми забезпечимо вашу безпеку. Про те, що сталося з вами чи на ваших очах, знатимуть лише правоохоронці та суд. Будь ласка, не мовчіть! Допоможіть прискорити Перемогу. Ворог відповість і заплатить!», – зазначила віцепрем’єрка Ірина Верещук.

Читайте також: В Україні запроваджують нові підходи до розслідування злочинів сексуального насильства

Зазначається, що ініціатором виступає Офіс генерального прокурора. Партнерами стали: Міністерство закордонних справ України, Офіс Уповноваженого Верховної Ради  з прав людини, органи прокуратури країн Спільної слідчої групи – Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини.

Ірина Міщенко

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика