Українців закликали перечекати зиму за кордоном, якщо є можливість
В Україні продовжуються відключення електроенергії через масові обстріли енергетичних об’єктів та інфраструктури. Ворог намагається повністю «погасити» країну.
І хоча поки що загарбникам це не вдається, передбачити найближче майбутнє доволі важко, адже терористичні атаки можуть повторитися.
Вже зараз відомо, що ракетна атака Росії по Україні 15 листопада завдала від $0,5 млрд до $1 млрд прямих збитків українській економіці.
Голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в ефірі телемарафону зазначив, що крім прямих є ще непрямі збитки. Зокрема, підприємства не можуть працювати через вимкнення електропостачання.
Ракетні удари по об’єктах критичної та цивільної інфраструктури України призвели до виведення з ладу майже половини енергетичної системи держави. Лише 15 листопада війська РФ випустили по українській території близько сотні ракет.
«На жаль, росія продовжує ракетні удари по цивільній і критичній інфраструктурі України, воюючи проти цивільного населення та позбавляючи його під час зими світла, водопостачання, тепла та зв’язку», – повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Наслідками ворожих обстрілів стало відключення від енергопостачання мільйонів українців. Наразі запроваджені обмеження по всій країні. Саме тому українців закликали розглянути можливість виїзду з країни – це допоможе заощадити електроенергію.
За словами генерального директора ДТЕК Максима Тимченка, з кожним російським ударом енергосистема України стає менш надійною. Водночас зменшення її споживання є ключем для її збереження.
«Це не надзвичайна ситуація, коли потрібно негайно евакуюватися. Але нам потрібно організувати все так, щоб споживання було максимально ефективним. Якщо ви споживатимете менше, то госпіталі з пораненими солдатами гарантовано отримуватимуть електрику», – зауважив голова ДПЕК у коментарі ВВС.
Тимченко пояснив, що допомога енергосистемі України є також внеском у перемогу.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!