Українська та німецька організації разом допомагають будувати діалог у двох громадах Донеччини

30085
коментарі відсутні

Українська та німецька організації разом допомагають будувати діалог  у двох громадах Донеччини

Проєкт «Розширення можливостей громадянського суспільства для ненасильницької трансформації конфлікту» реалізує ГО «Фонд розвитку громади» у співпраці з організацією «KURVE Wustrow – Центр тренінгу та роботи в ненасильницьких діях». Серед заходів – заняття з конфліктології, а також консультаційна допомога людям похилого віку та з вадами слуху.

Проєкт триває перший рік на території Краматорської та Дружківської громад. Взяти участь у заходах, а також отримати консультацію можуть місцеві мешканці, громадські організації, органи місцевого самоврядування та медіа. Загалом за рік звернулося 2400 людей.

 

Українська та німецька організації разом допомагають будувати діалог  у двох громадах Донеччини - Фото №1

 

«Зараз ми проводимо такі активності, як заняття для людей з інвалідністю по слуху, консультації та супровід людей, які до нас звернулися за допомогою – у рамках проєкту в нас діє консультаційна допомога. До нас можуть звертатися люди похилого віку та з інвалідністю за інформаційною допомогою щодо вирішення певних непорозумінь, як наприклад, в останні місяці це питання газу. Також ми проводимо заняття з конфліктології та розвиваємо навички комунікації для всіх бажаючих, зустрічаємося з представниками влади,  правопорядку та комунальних підприємств»,  – розповів  локальний працівник миру Богдан Стешенко.

Заняття проходять як онлайн, так і офлайн з дотриманням карантинних вимог. Крім цього, для людей з вадами слуху було створено 44 відео, в яких жестовою мовою пояснюють умови карантину, розповідають, як взаємодіяти з представниками ПФУ та УПСЗН, а також сплатити за послуги.

Загалом співпраця між ГО «Фонд розвитку громади» та організацією «KURVE Wustrow – Центр тренінгу та роботи в ненасильницьких діях» розпочалася 5 років тому.

«Восени 2014 року, коли була заснована волонтерська ініціатива «СОС-Краматорськ», до нас приїхали наші майбутні партнери з організації «KURVE Wustrow» з Німеччини. Вони знайомилися з принципами «СОС-Краматорськ», ділилися своїми напрацюваннями і от з 2014 по 2018 рік ми придивлялися один до одного: німці до нас приїжджали, і ми їздили на різноманітні тренінги та семінари, де обговорювали різні можливості  співпраці. У листопаді 2019 року був підписаний короткостроковий, на 2 місяці, контракт, який потім призвів до трирічного», – розповів голова ГО «Фонд розвитку громади» Станіслав Черногор.

«З німецької «KURVE Wustrow» перекладається, як вустровський поворот. Будівля нашої організації знаходиться на повороті у місті Вустров. Організація займається військовими та соціальними конфліктами, правами людини та екологічними питаннями. В Україні працюють ще три моїх колеги: двоє у Києві та один у Харкові. Найближчим часом з’явиться ще одна колега – у Сєвєродонецьку, яка працюватиме з «Восток-СОС», – зазначив міжнародний працівник миру (Німеччина) Макс Дьорінг.

У подальшому в рамках проєкту планують зустрітися з міськими головами Краматорська та Дружківки та підготувати освітні програми, у тому числі і для людей з вадами слуху.

 

Ірина Мартинова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика