Українські полонені Донбасу: пішаки у політичних іграх

3459
коментарі відсутні

Українські полонені Донбасу: пішаки у політичних іграх

Останні кілька днів черговий раз довели, що питання українських військовополонених та заручників, захоплених з числа мирного населення  Донбасу, наскрізь політизоване і використовується можновладцями задля заробляння політичних балів та підняття власної репутації.

Починаючи з 2016 року різко зупинився процес обміну полоненими між Україною та самопроголошеними «народними республіками», після односторонньої видачі 15 осіб зі сторони влади у грудні, наступний обмін відбувся лише 29 липня 2017 року, коли так звані ЛДНР віддали суддю Апеляційного суду Луганської області Віталія Руденка та українського блогера Людмилу Сурженко. Її затримали 13 липня під час перетину лінії розмежування в районі КПВВ «Станиця Луганська» представники так званого «МГБ ЛНР» за нібито невиконання їхніх команд. Жінка ще з дитинства має вади слуху. І, як з’ясувалося пізніше, в її слуховому апараті просто сіли батарейки і вона не чула, що їй кричать бойовики.

Цікаво, що за місяць до того у червні президент України Петро Порошенко попросив про допомогу у звільненні українських полонених в президента США Дональда Трампа під час особистої зустрічі з ним та передав письма в’язнів.

Невідомо, чи допоміг цей крок Президента, але у листопаді його вирішили повторити.

Цього разу за допомогою звернулися до Спеціального представника Державного департаменту США у справах України Курта Волкера, що проводить переговори із помічником президенту Росії Владиславом Сурковим.

За словами заступника голови Верховної Ради України Ірини Геращенко Курта Волкера попросили підняти під час чергового раунду перемовин у Белграді 13 листопада питання обміну полонених. Також Волкеру були надані листи від родин заручників і вимоги їхнього негайного звільнення. Як підкреслила Геращенко, для України ключовими пріоритетами є питання безпеки та долі заручників.

Вже 15 листопада на території Воскресенського Ново-Єрусалимського монастиря пройшла зустріч президента Російської Федерації Володимира Путіна, прем’єр-міністра РФ Дмитра Медведєва, Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з лідером Громадського руху «Український вибір – Право народу» Віктором Медведчуком.

Як повідомила прес-служба Віктора Медведчука, під час зустрічі він звернувся до Володимира Путіна з проханням, що стосується долі кількох сотень українців, що перебувають по різні сторони лінії зіткнення на Донбасі.

«Більше року минуло з часу останнього обміну утримуваними особами на Сході України. Згідно з Мінськими угодами, обмін має відбуватися за формулою «всіх на всіх», проте в української сторони є об’єктивні аргументи законодавчого характеру, які не дозволяють у даний час здійснити цей обмін у повному обсязі. Це стосується в першу чергу осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності за скоєння особливо тяжких злочинів», – сказав лідер «Українського вибору – Права народу».

«Ми провели роботу з узгодження списків і сьогодні можемо провести перший етап обміну, при якому українська сторона готова звільнити 306 чоловік і розраховує на відповідні дії ОРДО і ОРЛО по звільненню 74 осіб. Тому я прошу Вас, шановний Володимире Володимировичу, використовуючи свій авторитет, проявити гуманізм і звернутися до глав невизнаних республік панам Захарченко і Плотницького, щоб вони погодилися на цей обмін, як перший етап, в результаті якого вже найближчим часом, до новорічних та різдвяних свят, 380 осіб зможуть повернутися до рідних, додому, у свої сім’ї», — заявив Медведчук. Патріарх Кирил підтримав ініціативу Віктора Медведчука і, наголосивши на важливості гуманітарної складової цього акта, зазначив, що такий обмін необхідно провести якомога швидше.

Президент Російської Федерації Володимир Путін у відповідь на пропозицію Медведчука сказав, що звернеться з проханням до керівників ДНР і ЛНР для того, щоб запропонований обмін відбувся найближчим часом.

Продовження своєрідного цирку відбулося того ж дня, коли прес-служба Кремля повідомила що після телефонної розмови із ватажками самопроголошених ЛНР та ДНР останні погодилися на обмін, додавши, що «належить додатково опрацювати це питання з представниками української сторони».

У Службі Безпеки України в цілому позитивно оцінили участь Росії в обміні полонених.

«Служба безпеки України вітає будь-які кроки російської влади щодо розблокування процесу звільнення заручників. Вважаємо, що приєднання глави російської православної церкви Кирила в спільних зусиллях глав всіх світових конфесій в рамках реалізації ініціативи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та буде сприяти якнайшвидшому поверненню додому кожного із заручників», – заявили в СБУ.

У свою чергу перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко повідомила, що самопроголошені республіки готові обміняти 88 українських полонених зі 157 осіб що значаться у списках.

Фактично ми стаємо свідками чергових політичних ігор учасниками яких стають українські військовополонені та заручники. У даному випадку подібні ігри можуть означати:

1) спробу підняти рейтинг проросійських політиків в Україні на кшталт Віктора Медведчука;

2) реалізацію стратегії пошуку консенсусу між Україною та Росією у питанні введення миротворчої місії та виходу з ситуації на Донбасі, до чого обидві сторони закликав спеціальний представник Державного департаменту США Курт Волкер.

І судячи із реакції СБУ другий варіант більш ймовірний.

Микита Синицін


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика