Українських забудовників відправили в онлайн

В межах проєкту «Держава у смартфоні» діє ще один сервіс – Електронний кабінет забудовника, поки що ‒ в тестовому режимі. Заплановано, що він міститиме документальну інформацію про об’єкт будівництва: з моменту подачі заяви про початок підготовчих робіт до введення в експлуатацію.

Усі послуги сервісу максимально автоматизовані. Це зроблено для того, щоб мінімізувати безпосередню участь чиновників, а значить і знизити рівень корупції, зазначають в Уряді. Проєкт реалізують Міністерство розвитку громад та територій, Мінцифра та ДАБІ.

Сервіс доступний за посиланням. Для того, щоб користуватися, треба пройти процедуру реєстрації.  (Фото 1). Для цього потрібно мати кваліфікований електронний підпис або MobileID. Також важливо детально заповнити інформацію особистого профілю.

На порталі доступна інформація про послуги, які можна отримати, а також про кількість об’єктів, які наразі знаходяться у процесі будівництва.

Далі потрібно  вибрати пункт «Обрати послугу» та заповнити бланк заявки. Тут же можна прикріпити проєктну документацію. Заяву необхідно підтвердити електронним підписом. Усі дані будуть автоматично передані до Єдиного реєстру ДАБІ. Наразі доступні лише послуги  для будівель класу СС1.

ДОВІДКА: До класу СС1 належать житлові та промислові будівлі (до чотирьох поверхів), а також – об’єкти лінійної інфраструктури і навіть дороги. Окремо виділяють об’єкти, що зводять за будівельним паспортом: індивідуальне будівництво, не вище двох поверхів, з площею до 500 квадратних метрів, господарські будівлі та споруди на цій же земельній ділянці. (в картинку)

У рубриці «Питання-відповідь» містяться стислі описи найбільше поширених проблем та ситуацій, які можуть бути корисні користувачам.

Заявки, подані через електронний кабінет  розглядаються впродовж декількох хвилин, тоді як на ухвалення паперових аналогів відведено від п’яти до 10 днів.

Створення Електронного кабінет забудовника стало результатом ухвалення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», який набув чинності з 1 грудня 2019-го. А норма щодо онлайн-сервісу діє з першого січня поточного року.

Електронний кабінету забудовника є першою послугою, що виключає участь чиновників. Нагадаємо також, що у грудні минулого Міністерство цифрової трансформації анонсувало плани щодо запуску нових онлайн-послуг щотижня.

Ріта Карпенко, «Донччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies