Як триває декларування з лікарями, які існують проблеми або досягнення та про інші аспекти реформування медицини говорили з Уляною Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я. Зустрічі з керівництвом міста та області, чиновниками та лікарями Донецької області стали можливими завдяки її візиту до Краматорська 13 серпня. На прес – конференції Уляна Супрун звітувала перед представниками ЗМІ про все це та відповідала на питання журналістів.
Пані Уляна поділилася цифрами про те, що Донецька область займає 6-е місце з реалізації програми «Лікар для всієї сім’ї», а це – 45 % населення підконтрольної території, яке обрало собі сімейного лікаря. Безперечно, важливим є й те, що медичні установи комп’ютеризуються: з 313 амбулаторій вже 247 мають доступ до електронної системи. Запланований перехід до так званого електронного рецепта. Також розробляється пілотна програма з безкоштовного проведення аналізів та обстежень, які будуть призначати пацієнтам сімейні лікарі.
В області існує 33 комунальних підприємства первинної медико-санітарної допомоги. Дев’ять центрів вже підписали договори з Національною службою здоров’я. Тому вони фінансуються по-новому. Це суттєво впливає на зарплатню медичних працівників, зростання становить у 1,5-2 рази.
«Як приклад – центр у Селидовому, який раніше отримував 1 млн. гривень на обслуговування пацієнтів, а після підписання договору – 2 млн. гривень. Також, завдяки збільшенню фінансування, підвищується рівень обслуговування», – зазначила керівник міністерства.
Уляна Супрун підкреслила, що надання якісних медичних послуг тісно пов’язане зі станом доріг. А він в деяких районах області жахливий. Вона поділилась тим, що раніше мала змогу побувати ближче до лінії розмежування та відчути на собі всі дірки та ями місцевих об’єктів, які мають назву «дороги», але досить часто не відповідають цій назві.
«В питанні доріг необхідний системний підхід. Не можна ремонтувати їх шматками або не приділяти увагу віддаленим населеним пунктам. Надання оперативної допомоги, швидкий приїзд лікаря до пацієнтів повинно бути пріоритетною та обов’язковою вимогою. Дякую обласній адміністрації за розуміння важливості цього питання та сподіваюсь на серйозний підхід у його вирішенні», – звернулась Уляна Супрун до Олександра Куця.
Реформа також торкнеться екстреної допомоги. Будуть придбані нові машини й сучасне обладнання. Але не менш важливим стає питання ретельної підготовки та перепідготовки медичних працівників. «Це тривалий процес, навіть не на один рік, та він точно дасть свої результати. Особливу увагу будемо приділяти змінам з диспетчерами. Бо це важлива ланка в роботі центрів швидкої допомоги», – запевнила Уляна Супрун.
Пані Уляна позитивно відзначила, що в місті приділяється увага створенню сучасного перинатального центру та обласної клінічної лікарні, а також підкреслила успіхи в наданні медичної допомоги онкологічним хворим та гарний приклад співпраці в рамках реалізації грантової допомоги для лікарень.
В.о. міністра охорони здоров’я також розповіла, що провела зустрічі з лікарями області, на які не були запрошені журналісти.
«Я хотіла створити максимально довірливу атмосферу, почути все, що турбує медичних робітників всіх ланок, які вони бачать рішення існуючих проблем. Бо розумію особливі умови, в яких працюють медики Донецької області. На них обговорювалися питання катастрофічної нестачі деяких спеціалістів та створення умов, які б стимулювали людей. А це не тільки фінанси, але й, наприклад, житло. Для цього повинні працювати цілі програми. І це також в центрі нашої уваги», – запевнила Уляна Супрун.
Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. his project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!