Уряд провів нараду щодо фортифікацій, медзабезпечення та відновлення житла на Донеччині: деталі

Сьогодні, 2 липня, урядовці спільно з головою Донецької ОВА провели нараду в регіоні, присвячену актуальним питанням. Як повідомив прем‘єр-міністра України Денис Шмигаль, головними темами стали фортифікації, потреби військових, забезпечення прифронтових лікарень та відновлення житла.

Фортифікації та потреби армії

Під час наради обговорювалася можливість використання деревини з постраждалих від пожеж лісів Донеччини для оборонних споруд. Міністерство захисту довкілля вже готує відповідні рішення.

«За пропозицією Мінагрополітики напрацьовується механізм компенсації аграріям за землю, на якій розташовані фортифікації. Компенсувати ці збитки повинна росія. Дав доручення оцінити можливість внесення відповідного пункту до реєстру збитків», — зазначив Шмигаль.

Підтримка прифронтових лікарень

За словами прем’єр-міністра, МОЗ тісно співпрацює з ОВА для забезпечення потреб населення, зокрема в питаннях щодо наявності ліків та медичного персоналу. Він також нагадав, що торік на Донеччині було збудовано та облаштовано укриття у трьох медичних закладах.

«За час війни закладам охорони здоров’я Донеччини було поставлено медичного обладнання на суму більше 110 млн грн. Окремо виділили субвенцію понад 20 млн грн для станції переливання крові в Краматорську, бо це те, що напряму рятує сьогодні життя людей», — сказав посадовець.

Читайте також: Реконструкція та відновлення: що передбачає стратегія розвитку Донеччини

Відновлення житла: плани та фінансування

За оцінками Світового банку, Донеччина є найбільш постраждалим регіоном через війну, з потребою на відновлення майже 78 млрд доларів. Від початку року Уряд виділив 3,6 млрд грн на проєкти швидкої відбудови та розвитку області.

Віцепрем’єр-міністр Олексій Кулеба поінформував про ситуацію з житлом та зазначив, що Мінрозвитку готує рішення у двох напрямках. Зокрема ідеться про спрощення процедури обстеження майна на територіях активних бойових дій та тимчасово окупованих територіях.

«Що стосується компенсації за житло на окупованих територіях — подали відповідні зміни до Верховної Ради. Очікуємо в Римі підписати угоди, які дадуть необхідний фінансовий ресурс. Насамперед, для компенсації за втрачене житло військовим та їхнім родинам, особам з інвалідністю, багатодітним сім’ям та іншим вразливим групам населення», — повідомив Шмигаль.

Він також додав, що прифронтові області, які стикаються з найбільшою кількістю викликів, залишаються пріоритетом для уряду.

Читайте також: Міжнародний реєстр збитків, спричинених російською агресією проти України: хто може подати заяву


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies