Утилізація речовин-забруднювачів – тема семінару в ДніпроОДА

4269
коментарі відсутні

Утилізація речовин-забруднювачів – тема семінару в ДніпроОДА

На підставі даних державного обліку водокористування за результатами поданої суб’єктами господарювання звітності про використання води у 2018 році, Держводагентство оприлюднило «ТОП-100» найбільших підприємств-забруднювачів за 2018 рік.

До переліку увійшли підприємства, які скидають в природні водні об’єкти стічні води без очистки або після очисних споруд. Майже дві третини підприємств, що увійшли до анти-рейтингу  розташовані на території 5 областей: Дніпропетровська – 24; Донецька – 19; Львівська – 7, Харківська – 7, Луганська – 6. Загальна кількість підприємств, що скидають забрудненні стічні води – 539.

З усіх форм деградації природного середовища найбільш небезпечною на сьогодні є його забруднення шкідливими речовинами. Тому співпраця ДніпроОДА з підприємствами області щодо мінімізації такого забруднення є важливим напрямком роботи державної адміністрації.

 

Утилізація речовин-забруднювачів – тема семінару в ДніпроОДА - Фото №1

 

Один з найбільш стійких забруднювачів – поліхлоровані дифеніли, або ПХД. Основні джерела цих стійких органічних забруднювачів – металургійні та машинобудівні підприємства. Завдяки міжнародному проекту GEF-UNIDO накопичені у регіоні ПХД будуть утилізовані. Про це говорили на семінарі для підприємців представники Дніпропетровської ОДА, керівники проекту, науковці та експерти.

«Нашій співпраці вже два роки. На першому етапі провели повну інвентаризацію джерел ПХД. Виявили, що такі забруднювачі містять 56 підприємств області, – зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації Руслан Стрілець. – Тепер вивчатимемо, які саме підприємства найбільше потребують допомоги в утилізації ПХД. Після за кошти проекту підприємцям допоможуть їх позбутися. Все буде проведено за міжнародними стандартами».

Поліхлоровані дифеніли як забруднювачі мають небезпеку найвищого рівня. Найгірше – ці речовини важко виявити, проте вони накопичуються і можуть призводити до онкозахворювань. Ці канцерогени потрапляють до людського організму через продукти харчування.

 

Утилізація речовин-забруднювачів – тема семінару в ДніпроОДА - Фото №2

 

«На території області виявили майже 1,5 тис тонн ПХД. Вони містяться у старих трансформаторах, конденсаторах, теплообмінниках. Дуже складною є утилізація таких забруднювачів. Самотужки підприємства не можуть її провести. Необхідно задіяти високі технології, а це дуже вартісно», – сказав керівник проекту GEF-UNIDO в Україні Євген Федоренко.

Проект GEF-UNIDO передбачає виведення з експлуатації обладнання, що містить ПХД, до 2025 року. А повну утилізацію таких забруднювачів на території області та України в цілому – до 2028-го. Такі умови Стокгольмської конвенції, які має виконати Україна.

«На трансформаторних підстанціях нашого підприємства використовуються конденсаторні батареї, яким вже понад півстоліття. Зараз осучаснюємо обладнання. Постала проблема з утилізацією старого, яке містить ПХД. Дуже зацікавила пропозиція Дніпропетровської ОДА долучитися до проекту. Це новий напрямок. А ми на підприємстві воліємо вирішувати екологічні проблеми по-сучасному, як у Європі», – поділився учасник зустрічі, заступник головного інженера Нікопольського заводу феросплавів Григорій Страдомський.

До семінару «Екологічно обґрунтоване поводження та остаточне видалення поліхлорованих дифенілів в Україні» долучилися представники підприємств області, науковці, експерти. Загалом більш ніж півсотні учасників.

 

Утилізація речовин-забруднювачів – тема семінару в ДніпроОДА - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика