В Донецькій області розширюється мережа Центрів безпеки громадян

Нині в регіоні вже функціонують 13 Центрів безпеки громадян. Один з них, в селі Андріївка, відкрився на початку серпня. Він призначений обслуговувати 2380 жителів Андріївської сільської об’єднаної територіальної громади, до складу якої входять п’ять населених пунктів.

В Андріївському Центрі, окрім пожежно-рятувального підрозділу, базується поліцейська станція, що дозволяє оперативно реагувати як на надзвичайні події, так і на правопорушення, що можуть відбуватися на території громади. Це такий собі єдиний комплекс, куди надходять звернення громадян з будь-яких безпекових питань.

У будівлі знаходиться пожежний автомобіль громади, а також все необхідне рятувальне обладнання. Є окремі приміщення для поліцейських та рятувальників, кімнати відпочинку та прийому їжі. На сервер Центру безпеки виводяться зображення з усіх камер відеоспостереження. Територія навколо, яка нещодавно була просто пустирем, вимощена плиткою та озеленена, також зроблено зручний під’їзд для автотранспорту.

Загальна вартість робіт з будування та оздоблення Центру безпеки Андріївської ОТГ склала 8,5 млн грн, кошти виділено з обласного бюджету у вигляді субвенції.

Наразі на Донеччині будуються ще два Центри безпеки – у місті Новогродівка та у селищі Очеретине. Обидва населених пункти невдовзі стануть адміністративними центрами майбутніх об’єднаних територіальних громад. Тож безпекові питання тут вирішують заздалегідь.

Створення Центрів безпеки в Донецькій області відбувається на основі Меморандуму про співпрацю, що був укладений у 2016 році між облдержадміністрацією та Державною службою України з надзвичайних ситуацій. Того ж року відкрився першій в України Центр безпеки – в Лиманській об’єднаній територіальній громаді.

Процес децентралізації, що триває, передбачає функціонування самостійних та спроможних ОТГ, здатних забезпечити не тільки життєдіяльність громади, а також безпеку її мешканців. Саме з такою метою створюються Центри безпеки громадян, які вирішують одразу декілька питань у громаді.

Розміщення під одним дахом пожежно-рятувального підрозділу, служби охорони правопорядку та медичної допомоги гарантує оперативний та злагоджений захист населення від небезпек. Постійне чергування оперативних служб максимально скорочує прибуття на місце надзвичайної події. Тож допомога надається своєчасно, що забезпечує збереження життя людей та майна у громаді.

Окрім цього, підрозділи Центрів приносять господарську користь громаді – вичищають дороги від снігу взимку, за заявками місцевих жителів відкачують воду з підвалів у разі весняних паводків, обрізають та пиляють аварійні дерева тощо.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies