В Краматорську працюють над створенням Бюджетного регламенту

2448
коментарі відсутні

В Краматорську працюють над створенням Бюджетного регламенту

Шляхи прозорого та раціонального витрачання міських грошей обговорювали за «круглим столом», який пройшов в Антикризовому медіа-центрі. На ньому були присутні громадські активісти, депутати міської ради, представники виконкому та головних розпорядників бюджетних коштів. Розробку та затвердження Бюджетного регламенту міста Краматорськ ініціював Центр громадського контрою «ДІЙ-Краматорськ».

«В даний час процес формування міського бюджету проходить без участі громадськості, що викликає критику і сумніви в прозорості прийняття рішень, – зазначив глава організації Андрій Романенко. – Тим часом бюджет є одним з найважливіших фінансових рішень, які приймає місцева влада та який стосується потреб міста та його жителів. Тому необхідно забезпечити баланс інтересів міськради, міського голови, виконкому та громади, щоб забезпечити чітку систему бюджетування».

За словами начальника фінансового управління міськради Краматорська Олени Саєнко, бюджет міста формується строго у відповідності з Бюджетним кодексом. «Головні розпорядники бюджетних коштів – а це управління освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства і так далі – складають перелік своїх запитів на наступний бюджетний рік. Одночасно формується прогнозний план доходів. Наше завдання – збалансувати бюджет без дефіциту та профіциту. Очевидно, що сумарно запити перевищують можливості дохідної частини, тому багато «побажаньок» відкидається, а в підсумку залишаються захищені статті витрат – на зарплату, енергоносії, харчування та медикаменти. Об’єктивно громадяни ніяк не впливають на цей процес», – підкреслила Олена Саєнко.

Формально громада може висловлювати свої пропозиції щодо формування бюджету на нижньому рівні – через електронні петиції, громадські слухання, конкурси проектів Громадської бюджету. Всі ці механізми вже діють в Краматорську. Однак немає документа, який би їх враховував при бюджетуванні.

Присутній на обговоренні член Громадської ради при Донецькій облдержадміністрації Олег Зонтов розповів про те, що ще в 2011 році, коли він був секретарем Слов’янської міськради, під його керівництвом був розроблений проект Бюджетного регламенту, але поки документ дійшов до голосування, фінуправління прибрало з нього все «незручні» моменти, що стосуються участі громадськості, тобто фактично було продубльовано положення Бюджетного кодексу.

Тим часом в деяких містах України вже прийняті Бюджетні регламенти, що дозволяє більш раціонально витрачати кошти міст на потреби територіальних громад.

«Бюджетний регламент охоплює всі стадії бюджетного процесу, тому в ньому повинні бути чітко прописані етапи, де підключається громадськість – з датами, термінами і повноваженнями», – підсумував обговорення Андрій Романенко.

За підсумками «круглого столу» було вирішено взяти за основу Бюджетний регламент Вінниці і адаптувати його до Краматорську. Всі учасники сформулюють свої пропозиції, робоча група їх систематизує і зведе в єдиний проект Бюджетного регламенту, який запропонує до прийняття на сесії міськради.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика