В Краматорську знижується захворюваність на туберкульоз
Згідно статистичних даних, показник захворюваності на туберкульоз в м. Краматорськ в 2016 році знизився на 12%, не дивлячись на те, що мають місце міграційні процеси, хронічний стрес у більшості населення та загальне підвищення захворюваності в цілому по Донецькій області. Про це на засіданні виконкому повідомила начальник Краматорського відділу охорони здоров’я Валерія Мельник.
«В Краматорську виконуються міські заходи протидії захворюванню на туберкульоз, розраховані на 2017-2019 роки, – розповіла Валерія Мельник. – Вони сприяють впровадженню ефективних та доступних методів виявлення, діагностики та профілактики туберкульозу. Також створено умови для покращення результатів лікування хворих на туберкульоз, організовано контрольоване лікування хворих, забезпечено якісне епідрозслідування туберкульозних вогнищ».
Заходами передбачені щорічні фінансові витрати. Так, у 2017 році з міського бюджету витрачено 223,2 тис. грн на закупівлю харчових наборів для вперше діагностованих хворих, засоби індивідуального захисту для медпрацівників, плівка, проявник, фіксаж для флюорографічного обстеження населення, контейнери для збору мокротиння.
На базах міських лікарень продовжують свою роботу DОT-кабінети (лікування під контролем) для хворих, що перебувають на амбулаторному етапі лікування. Це дає можливість організувати підтримуючу фазу лікування хворих, враховуючи місце проживання останніх.
«Виконання заходів протидії захворюванню на туберкульоз в місті, координація і контроль, дали певні позитивні результати, – зазначила Валерія Мельник. – В продовж першого півріччя 2017 року спостерігалась стабілізація основних епідемічних показників, а в деяких випадках їх зниження. Загальна захворюваність за 6 місяців 2017 року у порівнянні з 2016 роком знизилась на 33,6%. Показник смертності від цієї недуги знизився на 74,6%».
Також знизилась захворюваність з патологією ВІЛ+ТБ. За 6 місяців 2017 року зареєстровано на 29% менше випадків, ніж у 2016 році. Зі слів начальника міськздраву, це досягнуто завдяки своєчасному призначенню хіміопрофілактичного лікування та тісній взаємодії між службами протидії соціальним захворюванням.
Як повідомила Валерія Мельник, в пологовому відділенні Краматорська відновлено вакцинацію БЦЖ усіх новонароджених, що не мають протипоказань. «В першому півріччі 2017 року потреба у вакцині БЦЖ була задовільнена на 100 відсотків», – запевнила Мельник.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!