В планах – подвоїти видобування газу
Цьогоріч в Дніпропетровській області проведуть масштабні геолого-розвідувальні роботи – шукатимуть нові родовища газу. Це дозволить вдвічі збільшити видобування важливого для регіону енергоносія. Суттєво зростуть і надходження до місцевих бюджетів. Про це стало відомо під час конференції «UGV Dnipro Technology day» у ДніпроОДА.
«Дніпропетровщина – найрозвинутіший промисловий регіон, отже – один із найбільших споживачів енергоресурсів. Кожен п’ятий кубометр газу, що витрачається в Україні, іде на потреби області. Тому питання енергонезалежності регіону на часі. Нині природний газ видобувають у чотирьох районах – Магдалинівському, Новомосковському, Юр’ївському та Царичанському. Ці видобутки покривають загальні потреби регіону на 10%. За рахунок розробки нових родовищ плануємо збільшити обсяги вдвічі», – зазначив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко.
Основний видобувальник газу на Дніпропетровщині – публічне акціонерне товариство «Укргазвидобування». Обсяги видобутку на рік – майже півмільярда кубометрів.
«Регіон має суттєві запаси вуглеводню. Тож запланували масштабні геолого-розвідувальні роботи. Вже отримали дозвіл на розробку двох нових родовищ газу, не за горами – ще два. Плануємо модернізувати й старі родовища», – сказав директор філії «Укргазвидобування» Юрій Фесенко.
За видобування газу державі сплачується рента. З цього року 5% платежів залишатимуться на місцях. Це означає додаткові річні надходження до обласного бюджету на рівні 15 млн грн. Стільки ж отримуватимуть райони, на території яких знаходяться родовища. Ще 7,5 млн грн піде на потреби місцевих громад.
«Кожна копійка, що потраплятиме до бюджету, витрачатиметься на розвиток інфраструктури регіону. Це і нові дороги, і дитсадки, а отже – більше комфорту для наших мешканців, – додав Володимир Юрченко. – Зі збільшенням обсягів видобування зростатимуть і надходження».
Конференцію «UGV Dnipro Technology day» організували ДніпроОДА та ПАТ «Укргазвидобування».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!