В рамках третього етапу Програми відновлення в Україні передбачено розподіл 4,5 млрд грн: куди спрямують кошти
В Україні стартувала третя фаза Програми відновлення, в рамках якої 4,5 млрд грн буде спрямовано на реалізацію 131 проєкту у громадах. За інформацією Мінрозвитку, у поточній фазі Програми відновлення фокус зроблено на ініціативах, які будуть реалізовуватися в громадах за кількома важливими напрямами. До них входять: енергетична стійкість громад, модернізація інфраструктури водопостачання та водовідведення, реконструкція медичних закладів та будівництво житла для ВПО.
Про це під час пресконференції в Укрінформі, присвяченій старту програми, повідомив заступник міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін.
За його словами, фінансування надається Європейським інвестиційним банком у розмірі 100 млн євро.
Пріоритетними напрямами стали:
- енергетична стійкість (37 проєктів на 1,1 млрд грн),
- водопостачання та водовідведення (68 проєктів на 2 млрд грн),
- модернізація медичних закладів (21 проєкт на 1,1 млрд грн),
- будівництво житла для переселенців (5 проєктів на 0,3 млрд грн).
Найбільше фінансування отримали комунальні мережі, а на внутрішньо переміщених осіб передбачено будівництво близько 190 квартир.
Частка співфінансування громад у проектах мала становити щонайменше 23% вартості, решта коштів покривалася державним бюджетом. Основна увага приділялася громадам прифронтових регіонів, а загалом проекти охоплять близько 4 млн українців. Реалізація більшості завдань запланована протягом поточного року, зокрема встановлення когенераційних установок — до початку опалювального сезону.
Читайте також: Відновлення енергетики в Україні у 2025 році: будівництво нових об’єктів та фінансування пільгових програм
Програма відновлення діє з 2016 року, у рамках якої залучено вже 640 млн євро. Однак виникали труднощі щодо темпів і якості проєктів, тому зараз робиться акцент на швидкій та ефективній реалізації.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!