В Україні 4,8 млн тільки зареєстрованих переселенців. Понад 1 млн – двічі

17616
коментарі відсутні

В Україні 4,8 млн тільки зареєстрованих переселенців (фото Евакуація.City)

В Україні офіційно зареєстровано близько 4,8 мільйона внутрішньо переміщених осіб та близько 2 мільйонів незареєстрованих переселенців.

Серед них багато тих, хто змушений був залишити власні домівки двічі. Таких осіб понад 1 мільйон.

Про це віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила в інтерв’ю Укрінформу.

«Ми маємо приблизно 4,8 мільйона зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. Незареєстрованих – приблизно ще 2 мільйони. (Двічі переселенців – АКМЦ) понад 1 мільйон осіб. Тобто, з 2014 року вони виїхали з території ОРДЛО та Криму, а після 24 лютого 2022-го – знову були вимушені покинути свої домівки й переміститися в інші регіони», – зазначила Верешук.

За її словами, у перші тижні після переселення для цих людей основними викликами є влаштування на місці, оформлення документів, грошова допомога, предмети першої необхідності, медична допомога, влаштування дітей у садочки та школи.

Житло для ВПО

 

Після первинної адаптації постають питання житла та працевлаштування.

«Внутрішні переселенці переважно його винаймають. Але приблизно 200 тисяч ВПО мешкають безоплатно в місцях компактного проживання, облаштованого спеціально для переселенців», – зазначила Верещук.

Міністерка також зазначила, що для ВПО в Україні збудовано 25 модульних містечок різної місткості. В них проживають приблизно 5 тисяч людей. Але побудувати для розміщення «сотень тисяч людей» такі містечка неможливо. Також вони потребують великих витрат на утримання та обслуговування.

«Тому краще вкладати кошти в ремонт наявних гуртожитків, аніж у будівництво модульних містечок. В Україні таких та схожих об’єктів багато. Тож після ремонту вони можуть бути цілком придатними для тимчасового проживання переселенців», – розповіла вона.

Читайте також: Стартує програма для підприємців та ВПО, які хочуть долучитися до відбудови України

Робота та підтримка

 

Щодо повної адаптації переселенців на новому місці, то в середньому вона триває 6 місяців. І відбувається легше, якщо люди знаходять роботу.

«Важливим є фактор професійної психологічної підтримки. Коли ми говоримо про працевлаштування, йдеться не лише про гроші, а й про повноцінну соціалізацію, що іноді навіть важливіше, ніж гроші. Тому я завжди закликаю працездатних переселенців активніше працевлаштовуватись: може не за фахом, може на дещо нижчу платню, але йти працювати», – сказала Верещук.

Водночас вона підкреслила, що не всі можуть знайти способи забезпечити себе, «тим паче, що майже половина ВПО – це діти, особи похилого віку, хворі, люди з інвалідністю».

«Очевидно, що цим людям важче, а часто і неможливо самостійно розв’язувати свої проблеми. Для підтримки таких громадян є ресурси держави, міжнародних гуманітарних організацій, українських та іноземних благодійних фондів тощо», – пояснила міністерка.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика