В Україні хочуть збільшити кількість працевлаштованих осіб з інвалідністю та ветеранів

В Україні планують збільшити показник офіційно працевлаштованих людей з інвалідністю. Наразі понад 80% роботодавців готові брати на роботу людей з інвалідністю та ветеранів. Частина з них має намір скористатися фінансовою підтримкою держави.

Сприятиме цьому ухвалення законопроєкту № 5344-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю».

Як зазначила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна, уряд планує розширити програми компенсації роботодавцям за працевлаштування осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Також програму буде поширено на військових після їхнього повернення з фронту. Це допоможе прискорити їхню інтеграцію у мирне життя.

«Наразі ми обговорюємо з бізнесом різні варіанти таких програм і за результатами проведеного серед них опитування з’ясували, що понад 80% роботодавців готові брати на роботу осіб з інвалідністю, 90% роботодавців охоче працевлаштують у своїх компаніях ветеранів», – зазначила Бережна.

Готовність роботодавців взяти на роботу людину з інвалідністю або ветеранів

Частині роботодавців потрібна фінансова підтримка від держави. Її можуть надати як компенсацію витрат на облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, оплату навчання таких працівників, надання їм психологічної підтримки.

Згідно з проведеним опитуванням, серед роботодавців, які готові працевлаштувати особу з інвалідністю, понад 50% назвали найефективнішою формою фінансової підтримки від держави надання пільг зі сплати ЄСВ як компенсацію витрат на облаштування робочого місця. ще 31% — компенсацію частини заробітної плати такого працівника.

Серед роботодавців, які готові взяти на роботу ветерана, лише 40% висловилися за необхідність фінансової підтримки держави для цього. Третина з них вважають, що найкращим варіантом такої підтримки буде компенсація частини зарплати ветерана. 20% висловилися за оплату державою надання психологічної допомоги таким працівникам. Ще 14% виступають за фінансування їхнього професійного навчання.

Читайте також: Нові грантові програми для ветеранів

Працевлаштування людей з інвалідністю: які зміни пропонують

У Міністерстві соціальної політики назвали не ефективною наявну систему працевлаштування осіб з інвалідністю, яка ґрунтується на квотному принципі та системі штрафних санкцій. Показник працевлаштування осіб з інвалідністю становить за нею становить в Україні лише 16%.

Ухвалення законопроєкту№ 5344-д дозволить забезпечити:

  1. Розширення можливості працевлаштування осіб з інвалідністю (зможуть обирати будь-яку роботу за виключенням тієї, що прямо протипоказана).
  2. Однакові правила щодо працевлаштування людей з інвалідністю для приватного і державного секторів економіки.
  3. Соціальний супровід на робочому місці самої людини, роботодавця та трудового колективу.
  4. Професійну адаптацію людини (залучатимуть приватні агенції для працевлаштування таких людей, фінансуватимуть освіту та перепідготовку осіб з інвалідністю).
  5. Фінансування облаштування робочого місця. (Роботодавець зможе отримувати компенсацію за облаштування робочого місця для працівника з інвалідністю коштом спеціально створеного фонду, що наповнюватиметься з цільових внесків).
  6. Підвищення заробітної плати для людей з інвалідністю, яка не буде не менше за мінімальну в Україні у тому числі й завдяки отриманню від держави компенсації зарплати, яку виплачуватиме роботодавець).

Читайте також: Людям з інвалідністю дозволили пройти переогляд після завершення війни

Також передбачається можливість вибору для самого роботодавця. Він зможе:

  • працевлаштувати осіб з інвалідністю в межах нормативу;
  • сплатити цільовий внесок, який спрямовується до фонду для підтримки працевлаштування людей з інвалідністю;
  • купувати товари у підприємств трудової інтеграції або захищеного працевлаштування, що зараховується як оплата цільового внеску.

У законопроєкті містяться й нові можливості для соціального підприємництва. Отримати пільги та компенсації зможуть не лише підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, а й будь-які підприємства, що працевлаштовують визначену в законі кількість людей з інвалідністю.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies