В Україні очікують нову хвилю переселенців

Через повномасштабну війну росії проти України протягом 5 місяців кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО) перевищила 8 млн осіб. Кожна шоста людина залишила власну домівку.

Багато хто вже повернувся додому. Проте у Міністерстві  з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій очікують нову хвилю переселенців.

Віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук прогнозує, що напередодні холодів та початку опалювального сезону люди виїжджатимуть з окупованих міст і міст на лінії фронту, де пошкоджені комунікації. Тож в Україні можна очікувати нову хвилю переселенців, які переїдуть зі сходу країни на захід.

Наразі багато населених пунктів, які відрізані від комунікацій через повномасштабну війну. Верещук, як приклад, навела Запорізьку область, зокрема Енергодар, де відсутнє газопостачання, яке неможливо відновити найближчим часом.

«Лише 4,5 млн внутрішньо переміщених осіб зареєстровані, а є майже 7 млн внутрішньо переміщених осіб. Ми прогнозуємо нову хвилю переміщень зі сходу на захід країни»,1 – зазначила Верещук.

Водночас міністерка запевнила, що всі переселенці будуть розміщені в комфортних умовах у навчальних закладах та гуртожитках.

«UNICEF, ООН, інші міжнародні організації допомагатимуть ваучерами на опалення, допомагатимуть вугіллям, дровами та іншим. Ми взялися координувати цей процес і сподіваюся, що невдовзі буде результат», – сказала вона.

Нову хвилю переселенців варто чекати з Донеччини

Луганська область майже повністю зруйнована та окупована. Переважна більшість мешканців Луганщини вже переїхали у безпечні регіони країни та за кордон.

Нову хвилю переселенців варто очікувати з Донецької області. Очільник Донецької ОВА вчергове наголосив на важливості евакуації не тільки через постійні обстріли.

«Готуємося до проходження осінньо-зимового періоду в умовах відсутності в області газу. А це означає, що маємо чітко визначити кількість населення, яке може залишитися на території області, щоб брати участь у процесі оборони й підтримки роботи критичної інфраструктури. Це – за нашими оцінками – близько 235 тисяч осіб. Решта має евакуюватися», – наголосив Павло Кириленко.

Мер Краматорська Олександр Гончаренко детально пояснив що відбувається та чого очікувати в місті.

«Готувати сани треба влітку, тож говорю про складну зиму зараз. Не просто складна – неймовірно складна зима!», – написав він у Фейсбуці.

Гончаренко підкреслив, що у Краматорську та прилеглих містах немає газу і навряд чи він з’явиться до початку холодів.

«Але якщо його немає, то немає опалення в місті. Навіть на вугіллі без газу – не вийде працювати. Не запустяться котельні, неможливо підсвітити смолоскип. Газу немає – немає опалення. Крапка».

Не буде працювати й каналізація через відсутність опалення.

«До настання холодів вода та каналізаційна система буде відключена на вході до будинку, інакше замерзне система та будуть тисячі поривів».

Що стосується електрики, то вже зараз всі потужності на резервних каналах завантажено. А взимку, безумовно, навантаження зросте в рази.

«Говорити про старі проводки у квартирах, під’їздах тощо – не бачу сенсу. Ми у мирний час знали, що таке аварійне відключення, у війну – шанси збільшено у сто разів. Навантаження від обігрівачів та електропечей дасть про себе знати. Електрики попереджають, що критичний максимум, при якому міські мережі витримають ~ 5тис. заселених квартир та 10тис. будинків на селищах».

Варто зазначити, що з проживанням у місцях компактного розселення є проблеми. Від ВПО вже поступають скарги щодо виселення зі шкіл та гуртожитків напередодні початку нового навчального року. Водночас у Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій наголосили, що висиляти людей не можна, якщо немає альтернативного житла.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies