В Україні почне діяти адаптивний карантин: нові правила та дата


4667
коментарі відсутні

Адаптивний карантин за новими правилами

Вже з 20 вересня в Україні почне діяти адаптивний карантин за новими правилами. Постанова набирає чинності з 20 вересня 2021 року.

Відповідні зміни до «коронавірусної» постанови вніс Кабінет Міністрів України. Відтепер для вакцинованих громадян будуть введені деякі послаблення. Для цього вводяться два кольорових COVID-сертифікати: «жовтий» та «зелений». «Жовтий» отримають ті, хто зробив одне щеплення від коронавірусу, а «зелений» – люди, які завершили курс вакцинації від COVID-19.

Адаптивний карантин за новими правилами передбачає спрощення вимог до роботи навчальних закладів. Якщо буде введено жовтий рівень епідемічної небезпеки, то вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами.

Обмеження «жовтого» рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів (йдеться про працівників всіх закладів розважального та оздоровчого напрямку) матимуть «жовтий» чи «зелений» COVID-сертифікат. Проте рішення щодо надання послуг виключно вакцинованим особам, чи дотримання всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

Якщо буде введено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, то заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат.

Також новий адаптивний карантин передбачає, що бізнес зможе працювати, якщо працівники будуть вакциновані. Тобто, 80% працівників «жовтого» сертифіката в «жовтій» карантинній зоні та 100% вакцинація колективу двома дозами — для «червоної» зони.

Зазначається, що особа, яка має «жовтий» чи «зелений» сертифікат може не проходити самоізоляцію у разі перетинання кордону. Ті самі умови стосуються й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій.

COVID-сертифікати не потрібно друкувати й вони матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі.

Читайте також: Які законодавчі обмеження передбачає карантин?

(Матеріал підготовлено за даними міністра Олега Немчінова у Телеграмі)


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі