В Україні презентували проєкт щодо захисту прав полонених, їхніх сімей та депортованих українців

14850
коментарі відсутні

В Україні презентували проєкт щодо захисту прав полонених, їхніх сімей та депортованих українців

В Україні започаткували проєкт щодо захисту прав полонених та членів їхніх сімей.

Крім того, ГО «Український центр захисту прав людини» відкрила гарячу лінію для звернень українців.

Про це повідомила голова правління ГО «Український центр захисту прав людини» Людмила Денісова на пресконференції в Укрінформі.

«Мета проєкту — допомога родинам військовополонених, цивільним особам та комбатантам, які потрапили у полон. Ми це робимо за допомогою пошуку, у нас є різні засоби і джерела інформації… Юридичні консультації та адвокатську підтримку ми надаємо цим родинам, а також гуманітарну та психологічну допомогу», – сказала Денісова.

Читайте також: Родичі зниклих безвісті осіб зможуть отримати пільги та пенсію

За офіційними даними Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти в Україні зникло понад 15 тисяч осіб. Управління Верховного комісара з прав людини ООН станом на 27 листопада зафіксувало понад 17 тисяч випадків загибелі та поранення цивільних, зокрема загинуло 6655 осіб.

«Український центр захисту прав людини» зазначає, що таких людей набагато більше.

Денісова також навела дані УВКБ ООН, згідно з якими з України станом на 26 листопада виїхало 7 млн 867 тисяч осіб, з них переміщено/депортовано близько 2 млн 852 тисяч. Більшість – це жінки та діти. При цьому внутрішніх переселенців у країні налічується 6 млн 540 осіб.

Таким чином група ризику становить понад 18 млн осіб.

«Це люди, які потребують нашої уваги і уваги держави. Це люди, які можуть перебувати або в полоні, або їх примусово утримують на території рф і родина про це не знає», – наголосила Денісова.

Вона зазначила, що в Україні зараз багато органів займаються цими людьми. Однак через те, що діє розгалужена система і немає єдиного органу, переважно люди не знають, куди саме звертатись.

Центр співпрацює з міжнародними правозахисними організаціями, представниками громадянського суспільства, благодійними фондами.

Читайте також: Розроблено інструкцію для людей, чиї родичі стали заручниками або зникли

Для звернень ГО «Український центр захисту прав людини» відкрив гарячу лінію за номером 0800 33 07 09.

Нагадаємо, що від початку повномасштабної війни станом на кінець листопада Національна поліція України знайшла майже 30 тисяч людей, яких вважали зниклими безвісти. Загалом було подано близько 48 тисяч таких повідомлень.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика