В Україні спростили процедуру отримання ваучерів на освіту

З 1 червня подати заявку на отримання ваучера на освіту можна онлайн. Це документ, який надає право деяким громадянам України безоплатно пройти навчання у закладах освіти. Зокрема, ідеться про перепідготовку за робітничою професією, підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра або магістра за іншою спеціальністю, спеціалізацію чи підвищення кваліфікації.

Таке рішення було прийнято на міжвідомчій нараді з питань працевлаштування та професійного навчання ВПО.

Наразі визначено 123 професії та спеціальності, за якими можна навчатися за ваучерами.

Як подати заявку на отримання ваучерів на освіту

Починаючи з 1 червня, щоб подати заявку на отримання ваучера на освіту, достатньо заповнити онлайн-форму на сайті Держслужби зайнятості.

Після заповнення онлайн-форми заявка автоматично відправляється до відповідного центру зайнятості. Коли заявка буде опрацьована, з вами зв’яжеться кар’єрний радник (протягом 1-3 днів).

Після ухвалення рішення про видачу ваучера працівник центру зайнятості здійснюватиме супровід особи до моменту підписання договору із закладом освіти. Зокрема, допоможе обрати заклад освіти для проходження навчання та підготувати необхідний пакет документів. Також він проконсультує про подальші кроки.

Читайте також: Курс з кібербезпеки від Google: 5 тисяч українців можуть отримати стипендії на навчання

Хто може отримати ваучер на навчання

Ваучером на навчання можуть скористатись громадяни, які мають професійно-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані в центрі зайнятості та:

  • вік яких становить 45+ років (до досягнення пенсійного віку), а страховий стаж є не меншим 15 років;
  • були звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), у зв’язку зі скороченням чисельності штату або за станом здоров’я (до досягнення ними пенсійного віку);
  • були звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони (до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення);
  • особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
  • особи, які у період дії воєнного стану в Україні отримали поранення внаслідок військової агресії;
  • громадяни, які були позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Сума ваучеру складає не більше 26 840 грн. Якщо вартість навчання/перенавчання більше – різниця сплачується самостійно.

Нагадаємо, що перелік професій та спеціальностей, за якими можна отримати безкоштовний ваучер на навчання в центрі зайнятості, збільшили вдвічі. Діапазон вибору розширили з 70 до 123 варіантів.

З повним переліком професій, за якими проводиться навчання, можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/43861Po.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies