В Україні стартував другий етап обміну ламп розжарювання на LED

В Україні продовжується програма обміну ламп розжарювання для населення. Тепер стартував другий етап, у рамках якого скористатися такою можливістю можуть не тільки фізичні особи.

Можливість безкоштовно обміняти старі лампи розжарювання на LED-лампи поширюється й на юридичних осіб, а також на освітні й медичні заклади.

Водночас програма обміну ламп продовжує діяти й для населення.

Про це повідомив Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

«Коли ми, разом з ЄС, Дія та Міністерство економіки розпочали програму обміну ламп розжарювання на енергоефективні світлодіодні лампи, ми втратимо споживання десь на 8-10%, обмінявши 40-50 мільйонів ламп. Станом на зараз громадяни України обміняли через Укрпошту біля 20 мільйонів. Дякую Вам! Тож ми на середині шляху», – зазначив він.

До освітніх та медичних закладів, які можуть взяти участь у програмі, належать:

  • дитсадки, школи, профтехучилища, ВУЗи, спортивні/музичні школи, автошколи та будь-які інші заклади освіти;
  • поліклініки, лікарні, стоматологічні клініки, лабораторії та інші медичні заклади.

Щоб взяти участь у програмі, потрібно відправити заявку на обмін на порталі «Дія», у розділі «Послуги» — «Обмін ламп», КЕПом юридичної особи.

Після цього протягом тижня представники «Укрпошти» з вами зв’яжуться та розкажуть про подальші дії.

«Щодо населення – хто не встиг, не хвилюйтеся. Програму також продовжувати діяти в центральних відділеннях Укрпошти у 23 населених пунктах країни», – додав Ігор Смілянський.

Нагадаємо, що вперше про програму обміну старих лампочок на LED-лампи розповів 13 грудня минулого року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Стартувала програма 16 січня 2023 року.

Головна мета – заощадити електроенергію, адже сучасні світлодіодні лампи допомагають економити близько 80% електроенергії порівняно зі старими лампами. На самому початку програми міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, шо всього планується провести заміну 50 млн ламп. Це допоможе заощадити до 1 гігавата електроенергії, що дасть змогу розвантажити один ядерний реактор.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies