Міжнародний центр вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ICCROM) підготував команду надання «першої допомоги» в галузі культури. Ініціатива створена за підтримки програми «Креативна Європа», яку фінансує ЄС.
Про це повідомляється на сайті Регіональної комунікаційної програми «Східне сусідство ЄС» («EU NEIGHBOURS east»)».
Європейська комісія надала 100 тис. євро ICCROM для підготовки найпершої в Україні команди, яка б займалася збереженням культурної спадщинини України в часи російської агресії.
До команди після навчального тренінгу увійшли люди, готові захищати національну спадщину України на тлі війни.
Після трьох онлайн-модулів, проведених у травні та червні 2024 року, 23 учасники з дев’яти областей України зібралися в Києві в липні 2024 року. Під час тренінгу учасники отримали навички та знання щодо збереження, оцінки та планування відновлення рухомої, нерухомої й нематеріальної спадщини. Ці знання можна застосувати для збереження історичних споруд і цінних колекцій із музеїв, бібліотек та архівів.
Читайте також: Міжнародна конференція з відновлення України: що пропонують для відбудови
Крім того, команда розвинула необхідні навички для ефективної співпраці з:
- аварійно-рятувальними службами,
- персоналом із цивільного захисту,
- професіоналами з військової та гуманітарної допомоги для забезпечення скоординованих дій, забезпечуючи при цьому особисту безпеку.
Під час тренінгу учасники розробили план дій для 160-річної дерев’яної історичної церкви у В’язівці – національної пам’ятки, суттєво пошкодженої обстрілами. Команда здійснила ретельну оцінку збитків і ризиків та розробила план із відновлення церкви.
Програму навчання в Україні підтримує Генеральний директорат Єврокомісії з питань освіти, молоді, спорту та культури.
Організували програму у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики України, Музеєм Революції Гідності, Агенцією стійкості культури та Ініціативою реагування на надзвичайні ситуації в галузі культурної спадщини.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!