Внаслідок війни, розв’язаної росією ще у 2014 році, Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами.
Повномасштабне вторгнення російських військ ще більш ускладнило ситуацію, про що свідчать зокрема й щільно заміновані території, звільнені від загарбників.
Майже щодня з’являються повідомлення про те, що цивільні, у тому числі діти отримують поранення або гинуть через підриви на снарядах та мінах.
Для зменшення таких ризиків ДСНС України спільно з Дитячим фондом ООН UNICEF Ukraine, Міністерством освіти і науки та МВС започаткували роботу вебсайту «Все про мінну безпеку» для батьків, вчителів та дітей.
Про це йдеться на порталі Міністерства внутрішніх справ України.
«30% нашої держави забруднені вибухонебезпечними предметами. Діти є особливою групою ризику, адже їхня цікавість чи неуважність можуть коштувати їм життя. Тому зараз надзвичайно важливо навчати дітей та їхніх батьків правил мінної безпеки», — сказав директор Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Олександр Чекригін.
Як виглядає сайт про мінну безпеку
Сайт містить чотири розділи:
- для батьків
- вчителів
- підлітків
- дітей
У кожному з них викладено адаптовану відповідно до віку інформацію про різновиди мін і правила поводження з ними.
Зокрема, дітям молодшого віку пропонують розглянути яскраві картинки з вибухонебезпечними предметами, ознайомитися з правилами поведінки, переглянути мультфільм та зіграти у тематичну гру.
Для підлітків підготували рекомендації, як поводитися на вулиці, де кататися на скейтах (самокатах, велосипедах), на що звертати увагу та інші поради. Також вони можуть передивитись тематичний комікс та зіграти в цікаву гру для закріплення знань.
Батькам пропонують не тільки взяти участь у перегляді матеріалів з дітьми, а й повторити разом із ними основні правила мінної безпеки за допомогою рухів. Також тут надані матеріали, які допоможуть роз’яснити дитині головні правила безпеки.
У розділі «Вчителям» надано методичні рекомендації щодо проведення уроку з мінної безпеки та готові презентації для учнів різних класів.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!