Керівництво України систематизує процес щодо того, хто насамперед отримує електроенергію. Зокрема, під час засідання Кабінету Міністрів було визначено пріоритетні групи для отримання електроенергії в умовах обмеженого споживання.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Телеграмі.
За його словами, жити в умовах обмеженого споживання електроенергії українцям доведеться протягом всієї зими.
Саме тому держава та уряд систематизують процес щодо того, хто насамперед отримуватиме електроенергію.
Наразі міністр енергетики має розробити та подати на розгляд Кабміну чіткі пріоритети включення електропостачання.
- Перший пріоритет – критична інфраструктура, зокрема об’єкти водо-, теплопостачання та лікарні.
- Другий пріоритет – об’єкти військово-промислового комплексу, що працюють на оборону країни. Принцип «все для фронту» залишається абсолютно незмінним.
- Третій пріоритет – бізнес, який виготовляє критично важливі товари та продукти, як хлібопекарні та молокозаводи.
- Четвертий пріоритет – житловий сектор.
Прем’єр-міністр додав, що тільки після включення зазначених чотирьох груп електроенергія має постачатись на інші об’єкти. На його думку, це є справедливим підходом, який дозволить Україні вистояти взимку.
Крім того, Денис Шмигаль повідомив про активну роботу над відновленням пошкодженої енергетичної інфраструктури.
За його словами, на відновлення пошкоджених ворогом підстанцій для «Укренерго» залучать кредит у розмірі 32,5 млн євро від державного банку Німеччини KfW. Частину кредитних коштів ЄІБ планується спрямувати й на реконструкцію однієї з ключових підстанцій Київщини.
«Маємо також важливу допомогу від міжнародних партнерів. Не лише уряди, але й бізнеси та звичайні громадяни демонструють солідарність із нашою країною», – додав прем’єр-міністр.
Зокрема:
- Міста Бельгії передали Україні першу партію генераторів у межах ініціативи ЄС «Генератори надії».
- З Франції надійшло 100 генераторів.
- Норвегія забезпечує генераторами українських прикордонників.
- Близько 300 генеруючих засобі планує передати Словаччина.
- Узгоджується пакет допомоги з Японією, куди увійде обладнання для термінових ремонтів енергосистеми та понад 240 генераторів.
Нагадаємо, що раніше в «Укренерго» повідомили про цілодобовий дефіцит електроенергії, через який відбуваються цілобові відключення. Проте робота ведеться постійно й очікується, що за декілька днів Україна зможе повернутися до планових графіків відключень електроенергії.
Черговий ракетний обстріл з боку рф 23 листопада призвів до тимчасового знеструмлення всіх атомних станцій, більшості теплових та гідроелектростанцій. Були уражені й об‘єкти системи електропередачі. Через це по всій території України застосовані аварійні та планові відключення світла.
Щоб допомогти українцям у всіх містах та регіонах України розгорнули «Пункти Незламності».
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!