В Україні запроваджено податкову амністію, через місяць розпочинається одноразове добровільне декларування активів

6547
коментарі відсутні

В Україні запроваджено податкову амністію, через місяць розпочинається одноразове добровільне декларування активів

Маєте фінансові заощадження чи нерухомість, з яких не були сплачені податки та збори, або вони були придбані за незадекларовані доходи? Тоді одноразове добровільне декларування саме для вас. Кампанія з податкової амністії розпочинається з 1 вересня 2021 року та триватиме до 1 вересня 2022 року.

Відповідний Закон був прийнятий 15 червня 2021 року та набув чинності наприкінці липня. Закон надає право громадянам України подати одноразову добровільну декларацію, зазначивши у ній свої активи, з яких до 1 січня 2021 року не були сплачені податки. При цьому законом не передбачене надання інформації про джерела походження цих активів.

Що потрібно декларувати?

  • Гроші у гривнях та в іноземній валюті на банківських рахунках, крім коштів у готівковій формі.
  • Гроші, внесені до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ.
  • Електронні гроші, банківські метали, які розміщені на рахунках, цінні папери, предмети мистецтва/антикваріату, дорогоцінні метали та каміння, ювелірні вироби тощо.
  • Нерухоме майно, яке перевищує: квартира – 120 кв. м, будинок – 240 кв. м, нежитлова нерухомість – 60 кв. м. Об’єкти незавершеного будівництва, земельні ділянки площею в межах норми безоплатної передачі.
  • Транспортні засоби вартістю більше 400 тис. грн та/або з об’ємом двигуна 3000 куб. см,  мотоцикли – більше 800 куб. см.

Не потрібно декларувати:

  • Одну або декілька квартир, житлові та нежитлові будинки, земельні ділянки, сукупна площа яких не перевищує зазначених вище показників.
  • Один легковий автомобіль з середньою ринковою вартістю не більше 400 тис. грн, або з робочим об’ємом циліндру двигуна не менш як 3000 куб. см.
  • Грошові готівкові кошти у гривнях та іноземній валюті в межах 400 тис. грн.
  • Активи, які були одержані шляхом вчинення кримінального порушення та по яким розпочато досудове/судове розслідування.
  • Активи, які обліковуються на рахунках фінансових установ або розташовані на території держави – агресора, або походять звідти.

Особа, яка вирішила задекларувати свої активи, повинна з 1 вересня 2021 року подати до ДПС одноразову (спеціальну) добровільну декларацію за формою, встановленою Мінфіном. Декларація подаватиметься тільки в електронній формі.

Декларант має самостійно визначити вартість своїх активів, що підлягають добровільному декларуванню, нарахувати собі збір та сплатити його протягом 30 календарних днів.

Ставки збору одноразового декларування:

  • 5 % – щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні, нерухомого та рухомого майна, цінних паперів, права на отримання дивідендів, процентів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні.
  • 9 % – щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів і майна, що знаходяться за кордоном;
  • 2,5 % – щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 р. до 31 серпня 2022 р. до подання Декларації.
  • Збір можна сплачувати трьома рівними частинами щорічно, але ставки збору в такому випадку збільшуються: з 5% до 6%, з 9% до 11,5%, з 2,5% до 3%.

Запроваджуючи одноразове добровільне декларування, держава намагається легалізувати майно, набуте внаслідок ухилення від сплати податків, тим самим стимулюючи виведення доходів з тіні. Водночас податкова амністія сприятиме залученню до бюджету додаткових ресурсів.

Вчасна подача декларації та сплата податків звільнить громадян від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика