Гарячу лінію для людей з онкологією «Пацієнт має право!» запустила Громадська організація «Афіна. Жінки проти раку» за підтримки King Baudouin Foundation.
Тут пацієнти з онкологічними захворюваннями зможуть отримати відповіді на всі запитання, перевірити наявність ліків, дізнатись про можливості лікування в Україні та за кордоном.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
На різні форм раку хворіє понад мільйон українців. Ще у 2020 році країна була на 2 місці в Європі за темпами його поширення. Одна із причин — пізнє виявлення хвороби. Другою сьогодні можна назвати стреси й нервове напруження через війну та її наслідки.
«Щороку близько 140 тисяч українців дізнаються про онкодіагноз. Тому рання діагностика онкозахворювань залишається пріоритетним напрямом Програми медичних гарантій (ПМГ)», – наголосили у МОЗ.
Зателефонувавши на гарячу лінію для людей з онкологією можна буде отримати відповіді на актуальні запитання щодо лікування та гарантованих державою послуг, зокрема й безоплатних.
Також люди зможуть дізнатися: як перевірити наявність ліків, що робити у випадку відмови надати безоплатно медичну послугу, які є можливості для лікування онкологічних захворювань в Україні і за кордоном.
Гаряча лінія працює за номерами: +38 (066) 911 33 33 та +38 (068) 911 33 33, з 10:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю.
Дослідження, які входять до Програми медичних гарантій
У МОЗ також нагадали про Програму медичних гарантій, до якої входять 6 досліджень, що дозволяють виявити онкологію на ранніх стадіях:
- мамографія — обстеження молочних залоз;
- гістероскопія — обстеження матки;
- езофагогастродуоденоскопія (гастроскопія) — обстеження стравоходу і шлунка;
- колоноскопія — обстеження товстого кишківника;
- цистоскопія — обстеження сечового міхура;
- бронхоскопія — обстеження трахеї та бронхів.
Пацієнти можуть безоплатно пройти дослідження за направленням лікаря, з яким укладена декларація, або за направленням лікуючого лікаря. Під час обстежень вони отримають:
- консультацію лікаря;
- дослідження;
- аналіз і опис результатів;
- місцеву або загальну анестезію під час проведення гістероскопії, бронхоскопії, езофагогастродуоденоскопії, колоноскопії та цистоскопії тощо.
Більш детальний перелік послуг для кожного дослідження опублікований на сайті Національної служби здоров’я.
Заклад для проведення дослідження допоможе знайти оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Прегелянути коментарі (1)
Дякуємо Вам за турботу