В Україні змінять правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги

У Міністерстві соціальної політики готуються до запуску електронного інструменту обліку гуманітарної допомоги.

Головна зміна, яка торкнеться учасників процесу та громадян, — впровадження електронного інструменту обліку гуманітарної допомоги. Організації, які ввозять гуманітарну допомогу, подаватимуть публічні звіти після її розподілу.

Зміни напрацьовані Міністерством соціальної політики спільно з громадськими організаціями та волонтерами в ході публічних обговорень.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики.

Зазначаються, що вже підготовлено проєкт постанови «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану». З моменту ухвалення документа правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги будуть змінені, а інформація про неї буде оцифрована в автоматизованій системі.

У Мінсоці пояснили, що організації-отримувачі, які збираються ввезти гуманітарну допомогу, зможуть зареєструватись в системі, авторизуватись на сайті, сформувати та подати декларацію. Декларація шляхом інформаційного обміну потрапить на митницю. Після цього система автоматично присвоюватиме декларації унікальний код, за яким митники пропускатимуть вантаж.

Після розподілу гуманітарної допомоги організації подаватимуть публічні звіти. Тобто, вони мають вказати в системі, коли і де (без зазначення персональних даних осіб) роздали вантаж та скільки залишилося.

Такий механізм покаже шлях гуманітарної допомоги від донора через отримувача до набувачів і гарантуватиме прозорість процесу, а вся інформація про вантаж завжди буде у волонтерів під рукою в електронному кабінеті.

«Крім того, постанова скасовує гарантійні листи. Це означає, що гуманітарна допомога для військових ввозитиметься без додаткового бюрократичного навантаження. Інформація про такі вантажі буде закрита для загалу з міркувань безпеки», – ідеться в повідомленні.

Нова система має запрацювати вже з 15 листопада 2023 року.

Нагадаємо, що в Україні створено Реєстр волонтерів. Реєстрація у ньому не є обов’язковою, але це допоможе вберегти волонтера від несправедливих обвинувачень та мінімізувати ризики в питаннях оподаткування.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies